• بزرگترین مرکز ذخیره گندم شرق کشور تا پایان سال به بهره برداری می رسد/ سرمایه‌گذاری بالغ بر 19 میلیون یورو با ظرفیت ذخیره سازی 100 هزار تنی سیلوی گرمسار

   بزرگترین مرکز ذخیره گندم شرق کشور تا پایان سال به بهره برداری می رسد/ سرمایه‌گذاری بالغ بر 19 میلیون یورو با ظرفیت ذخیره سازی 100 هزار تنی سیلوی گرمسار

   بزرگترین مرکز ذخیره گندم شرق کشور تا پایان سال به بهره برداری می رسد/ سرمایه‌گذاری بالغ بر 19 میلیون یورو با ظرفیت ذخیره سازی 100 هزار تنی سیلوی گرمسار

   مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: سیلوی ۱۰۰ هزار تنی گرمسار به عنوان شرق کشور، سیلوی راهبردی تخلیه و نگهداری گندم و پشتیبان پایتخت است.

   به گزارش شاتا، یزدان سیف در بازدید از سیلوی ۱۰۰هزار تنی گرمسار افزود: بهره‌برداری از این سیلو نقش مهمی در رفع بخش بزرگی از مشکلات منطقه‌ای و کشور دارد و نیازهای ضروری ذخیره‌سازی گندم به عنوان محصول راهبردی در کشور را محقق می کند.

   وی ادامه داد: سیلوی ۱۰۰ هزار تنی در شهرستان گرمسار به عنوان بزرگترین سیلوی شرق کشور و پشتیبان پایتخت در زمینی به مساحت ۱۰ هکتار احداث شده است و براساس برآوردهای انجام شده انتظار می‌رود تا پایان امسال به بهره برداری برسد.

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تکمیل و آغاز بهره‌برداری از سیلوی ۱۰۰ هزار تنی گرمسار نیازمند حمایت و نگاه ویژه پیمانکاران، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و دستگاه‌های اجرایی است.

   در حال حاضر سیلوی ۱۰۰ هزار تنی گرمسار پیشرفت فیزیکی بالای ۹۰ درصد دارد و سازه سیلو ساخته شده و تجهیزات سیلو به محل منتقل شده و در مرحله نصب قرار دارد.

   این سیلو با تامین اعتبار از سوی بانک توسعه اسلامی و دولت در مراحل پایانی ساخت است و طبق قرار داد، ۸۹.۲ درصد اعتبارات مورد نیاز از سوی بانک و ۱۰.۸ درصد از سوی دولت تامین می‌شود.

   بانک توسعه اسلامی ۱۸.۹۶ میلیون یورو و دولت ۱۹۰ میلیارد ریال برای ساخت سیلوی ۱۰۰ هزار تنی در گرمسار سرمایه‌گذاری کرده است.

   سیلوی ۱۰۰ هزار تنی گرمسار دارای چهار خوشه و کندوهای ۹ عددی به هم چسبیده است و در مجموع این سیلو ۳۶ کندو به ارتفاع حدود ۴۵ متر و قطر ۱۱ متر دارد و اکنون برخی امکانات زیربنایی این طرح مانند آب ، برق و همچنین پنج خط تلفن در دست بهره برداری است. گرمسار غربی ترین شهرستان استان سمنان، پنج هزار و ۱۸۲ کیلومتر مربع وسعت و بیش از ۷۰ هزار نفر جمعیت دارد.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: