• آغاز گشت های مشترک بازرسی از داروخانه ها/ تکلیف داروخانه ها برای ارائه اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم با نرخ مصوب

   با همراهی بازرسان سازمان حمایت و سازمان غذا و دارو انجام می شود؛

   آغاز گشت های مشترک بازرسی از داروخانه ها/ تکلیف داروخانه ها برای ارائه اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم با نرخ مصوب

   آغاز گشت های مشترک بازرسی از داروخانه ها/ تکلیف داروخانه ها برای ارائه اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم با نرخ مصوب

   سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در اطلاعیه ای اعلام کرد؛ با همکاری بازرسان سازمان حمایت و دانشگاههای علوم پزشکی و بازرسان سازمان غذا و دارو، گشت های مشترک بازرسی از داروخانه های سراسر کشور برای کنترل روند عرضه و قیمت عرضه ماسک و اقلام ضدعفونی کننده انجام می شود.

   به گزارش شاتا، هدف از این اقدام که در آن بازرسان سازمان های صنعت، معدن و تجارت استانها با همراهی بازرسان دانشگاههای علوم پزشکی و سازمان حمایت از داروخانه ها و مراکز درمانی سراسر کشور بازرسی انجام می شود؛ کنترل و نظارت برای بررسی قیمت فروش ماسک و اقلام ضدعفونی کننده در داروخانه ها به صورت ویژه در دستور است.

   در این اطلاعیه آمده است؛ بر اساس مصوبات ستاد لجستیک مقابله با کرونا مقرر شده روزانه 2 میلیون ماسک برای عرضه در داروخانه ها به مصرف کنندگان به قیمت حداکثر ۱۳۰۰ تومان انجام پذیرد و به همین میزان نیز ماسک سه لایه به مراکز درمانی تحویل داده شود و بر این اساس کلیه داروخانه ها مکلف هستند تا نسبت به تأمین نیازهای مردم به نرخ مصوب اقدام نمایند.

   نظارت بر فرایند تامین و توزیع کالا در مراکز درمانی از وظایف وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی است و سازمان حمایت در راستای ساماندهی مناسب بازار و توزیع ماسک و مواد ضد عفونی کننده در این بازرسی مشترک شرکت داشته و تشدید بازرسی‌های مشترک این سازمان و دیگر دستگاه‌های نظارتی به صورت مستمر ادامه خواهد داشت.

   در این طرح با متخلفان احتمالی که از فروش کالا امتناع و یا تخلفاتی چون گرانفروشی، کم فروشی، احتکار و…، داشته باشند، برخورد قانونی لازم اعمال می‌شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: