• انعقاد تفاهم نامه مشترک وزارت صمت و جهاد کشاورزی برای طرح خودکفایی تولید و توزیع کودهای فسفاته/ شرکت ملی صنایع مس ایران مجری فرآوری کودهای فسفاته

   مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی اعلام کرد:

   انعقاد تفاهم نامه مشترک وزارت صمت و جهاد کشاورزی برای طرح خودکفایی تولید و توزیع کودهای فسفاته/ شرکت ملی صنایع مس ایران مجری فرآوری کودهای فسفاته

    انعقاد تفاهم نامه مشترک وزارت صمت و جهاد کشاورزی برای طرح خودکفایی تولید و توزیع کودهای فسفاته/ شرکت ملی صنایع مس ایران مجری فرآوری کودهای فسفاته

   مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی گفت تفاهم نامه مشترک بین وزارت صنعت معدن و تجارت و وزارت جهاد کشاورزی برای اجرای طرح خودکفایی تولید و توزیع کودهای فسفاته به امضا رسید و شرکت ملی صنایع مس ایران به عنوان مجری فرآوری این محصول تعیین شده است. 

   به گزارش شاتا، حمید رسولی افزود: در حوزه کودهای فسفاته که در گروه کودهای کشاورزی به شمار می آید متاسفانه وابسته به واردات هستیم و سالیانه مقادیر زیادی از این نوع کود در گریدهای TSP و DAP وارد کشور می‌شود.

   وی اضافه کرد: آنچه که کشور را در سال های گذشته در این نهاده مهم کشاورزی وابسته کرده عمدتا دو عامل مهم بوده که شامل کمبود خاک فسفات و واحدهای فرآوری کننده برای تبدیل خاک فسفات به کود های فسفاته است.

   رسولی ادامه داد: در مذاکرات انجام شده با شرکت ملی صنایع مس ایران در یک تفاهم نامه مشترک توافق شد دغدغه تامین خاک فسفات را شرکت خدمات حمایتی کشاورزی رفع کند و زمینه ایجاد سخت افزار های لازم و واحد فرآوری که بتواند در سه گرید TSP، SSP و DAP، کودهای فسفاته را تولید کند را شرکت ملی صنایع مس ایران عهده دار شد.

   مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی تصریح کرد: بر مبنای این تفاهم نامه فروش و خرید تضمینی تولیدات را شرکت خدمات حمایتی کشاورزی به عنوان مجری طرح خودکفایی کشور، تعهد و تضمین می کند.

   رسولی تاکید کرد: همواره واردات کودهای فسفاته یکی از چالش‌های بخش کشاورزی بوده و تفاهم نامه مشترک امروز میان وزارت صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی می‌تواند این دغدغه را رفع کند.

   وی اعلام کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده تولید گرید SSP از سال آینده عملیاتی می‌شود و طی دو تا سه سال آینده تولید گرید TSP و حداکثر طی ۳ تا ۵ سال به تولید گرید DAP خواهیم رسید و کشور در حوزه تولید و تامین کودهای فسفاته به خودکفایی دست می یابد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: