• معرفی ۱۲ شرکت به تعزیرات حکومتی به دلیل عدم اعلام موجودی انبار در قزوین

   معرفی ۱۲ شرکت به تعزیرات حکومتی به دلیل عدم اعلام موجودی انبار در قزوین

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: ۱۲ شرکت بزرگ استان به خاطر اعلام نکردن موجودی انبارهایشان در سامانه جامع تجارت به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

   به گزارش شاتا، عزیزاله افضلی با اشاره به آمار پرونده‌های متشکله حوزه نظارت این سازمان طی سال 1399 اظهار داشت: 12 شرکت بزرگ استان به خاطر عدم ثبت نام و درج نکردن موجودی انبارهایشان و سایر اطلاعات مربوطه در سامانه جامع تجارت، بر اساس تبصره 4 ماده 18 قانون مبارزه با قاچاق کالا جهت برخورد قضائی به سازمان تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

   وی با تاکید بر لزوم رصد و پایش جدی انبارهای عمده کالا در استان قزوین گفت: در 5 ماه ابتدایی امسال 513 مورد بازرسی در حوزه انبارهای عمده کالا انجام دادیم که 14 پرونده‌ قاچاق در این حوزه تشکیل شده که ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف‌شده در آنها 9 میلیارد و 668 میلیون تومان بوده است.

   افضلی همچنین به بازرسی‌های صورت‌گرفته از انبارهای خرد و کوچک استان اشاره کرد و افزود: در این انبارهای مربوط به لوازم آرایشی و بهداشتی، تجهیزات پزشکی، طلا و جواهر، کیف، کفش، چای، پوشاک، سوخت، باطری خودرو، تلفن همراه، سیگار، آرد، لامپ، لوازم خانگی و مواد غذایی را بازرسی کردیم.

   رییس سازمان صمت استان قزوین با بیان اینکه در حوزه انبارهای خرد و کوچک 3 هزار و 137 مورد بازرسی انجام داده‌ایم، ادامه داد: از مجموع این بازرسی‌ها 174 فقره پرونده در حوزه قاچاق کالا تشکیل شده که ارزش ریالی این پرونده‌ها بیش از 13 میلیارد تومان است.

   افضلی با ذکر اینکه سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا در استان قزوین فعال شده است، یادآور شد: این سامانه با سامانه‌ها و بانک‌های اطلاعاتی دستگاه‌های دیگر از جمله دانشگاه علوم پزشکی، اداره کل راه و شهرسازی، سازمان جهاد کشاورزی هماهنگ و یکپارچه شده تا بتوانیم توزیع یک کالا را از مبدا ورودی تا مقصد ارسال پایش کنیم و ببینیم که هر کالا از مرحله تامین تا توزیع در چه وضعیتی قرار دارد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: