• معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صمت سمنان خبر داد:

   انجام بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ مورد بازرسی از نانوایی های استان سمنان در 5 ماهه 99

   انجام بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ مورد بازرسی از نانوایی های استان سمنان در 5 ماهه 99

   معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: تخلفات نانوایی های استان سمنان در سال جاری حدود ۲۵ درصد کاهش داشته است.

   به گزارش شاتا، مهدی یحایی در حاشیه بازدید از چند واحد نانوایی در سمنان با اعلام این خبر افزود : طی بازرسی های بعمل آمده از نانوایی های استان در پنج ماهه سالجاری ۳۲۵ پرونده تخلف تشکیل شده است که نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته ۲۵ درصد کاهش داشته است.

   وی افزود: بمنظور نظارت ویژه بر کیفیت و کمیت نان های تولیدی و در قالب گشت های مختلف ، در این مدت بیش از ۵ هزار ۵۰۰ مورد بازرسی از واحدهای نانوایی استان انجام گرفته است که با توجه با افزایش بازرسی های صورت گرفته شاهد کاهش چشمگیر در تخلفات حوزه آرد و نان هستیم.

   معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان با تاکید بر ضرورت افزایش نظارت و بازرسی ها از واحدهای خبازی استان گفت: این بازرسی ها در راستای اهداف و مصوبات کارگروه آرد و نان استان صورت گرفته است و با واحدهایی که قوانین نظام صنفی و مشتری مداری را رعایت نمی نمایند و نان های بی کیفیت به مردم عرضه می نمایند به شدت برخورد می شود.

   یحیایی در ادامه اضافه کرد: از این تعداد بازرسی صورت گرفته ، ۳۲۵ پرونده تخلف با عناوین کم فروشی ، عرضه خارج از شبکه آرد ، عدم رعایت ساعات کاری و غیره به ارزش ریالی بالغ بر ۸۳۱ میلیون ریال تشکیل شده است که این پرونده ها جهت بررسی و صدور رأی به تعزیرات حکومتی معرفی شده است.

   وی در حاشیه این بازدید ها گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا تمامی متصدیان واحدهای نانوایی ملزم به رعایت اصول بهداشتی می باشند که در غیر اینصورت با واحدهایی که دستورالعمل های بهداشتی که از سوی مرکز بهداشت ابلاغ شده است را رعایت نکنند به شدت برخورد می شود.

   معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت استان سمنان خاطر نشان کرد هم استانیهای عزیز می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف در نانوایی های سطح استان از قبیل کم فروشی ، عدم رعایت ساعت کاری ، گرانفروشی ، عرضه خارج از شبکه آرد ، عدم رعایت اصول بهداشتی و غیره موارد را از طریق سامانه تلفن ۱۲۴ ستاد خبری سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان گزارش دهند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: