• سامانه شناسه کالا رکن اصلی رصد کالا در کشور/ رصد مستمر روند توزیع و مصرف نهاده های دامی با همکاری وزارت جهاد کشاورزی

   معاون وزیر صمت در کارگروه تنظیم بازار گیلان تاکید کرد:

   سامانه شناسه کالا رکن اصلی رصد کالا در کشور/ رصد مستمر روند توزیع و مصرف نهاده های دامی با همکاری وزارت جهاد کشاورزی

   سامانه شناسه کالا رکن اصلی رصد کالا در کشور/ رصد مستمر روند توزیع و مصرف نهاده های دامی با همکاری وزارت جهاد کشاورزی

   رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از سامانه شناسه کالا به عنوان رکن اساسی رصد کالا در کشور یاد نمود و تصریح کرد: همه فعالان اقتصادی مکلفند از این سامانه برای ثبت کالا و تولیدات خود استفاده نمایند.

   به گزارش شاتا، عباس تابش در جلسه کارگروه تنظیم استان گیلان گفت: با تعامل و همکاری وزارت جهاد کشاورزی و مسئولین مرتبط، نحوه مصرف و توزیع نهاده های دامی بطور مستمر و با دقت رصد می شود.

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره با آمار ارایه شده تولید مرغ در گیلان گفت: روزانه بیش از ۴۵۰ تن مرغ در گیلان تولید می شود که ۲۵۰ تن مورد مصرف استان است و مابقی در سایر استانها توزیع می گردد.

   تابش با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون بیش از ۱۳۸ هزارتن نهاده در گیلان بین زنجیره مرغداران توزیع شده است، افزود: اگر کمبود هست، مستندات با بررسی کارشناسی ارایه شود بازهم برای رفع نیاز استان این میزان را افزایش می دهیم.

   وی در خصوص روند تامین شکر مورد نیاز استان گیلان توضیح داد: از ۳۸۱ تن سهمیه تخصیصی شکر به گیلان، فقط ۴۰ درصد ان جذب شده است اگر استانهای مبداء همکاری نمی کنند به ما اطلاع بدهید قطعا هماهنگی را انجام می دهیم و در صورت تخطی با متخلفین به شدت برخورد خواهیم کرد.

   رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تاکید کرد: بازار متاثر از نرخ فراوانی و علم تعادل هست لذا به شدت باید دنبال تامین و جذب سهمیه های تخصیصی باشید تا نرخ ها در استان متعادل شود.

   به گفته تابش به طور کل روزانه در کشور ۱۱ میلیون ماسک های مختلف تولید می شود که ۶ میلیون آن صنعتی هست و واحدهایی که دارای پروانه هستند برای نیاز پارچه ماسک می توانند اقدام نمایند و به انها سهمیه تعلق می گیرد، لذا ظرفیت خالی کارخانجات ماسک گیلان برای تامین پارچه ماسک را به ما اعلام نمایید.

   گفتنی است؛ در این جلسه کارگروه ، موضوع تامین و توزیع کالاهای اساسی وضعیت تامین نهاده های دامی و مرغ استان و ذخایر استراتژیک کالاهای اساسی و بحث لاستیک و توزیع آرد و تامین شکر در دستور کار بود که مورد بررسی قرار گرفت.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: