• معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان صمت استان فارس اعلام کرد:

   ثبت 1837 فقره سفارش واردات کالا با اولویت تامین مواد اولیه در استان فارس

   ثبت 1837 فقره سفارش واردات کالا با اولویت تامین مواد اولیه در استان فارس

   معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان فارس از ثبت سفارش واردات کالا با اولویت تامین مواد اولیه به استان فارس در4 ماه ابتدایی سال1399 خبر داد.

   به گزارش شاتا، سید رضا ساداتی با اشاره به ارسال پرونده های ثبت سفارش کالا به سازمان صمت فارس گفت: در چهار ماه ابتدایی امسال، 1837 فقره ثبت سفارش واردات کالا به ارزش 650 میلیون دلار در استان انجام پذیرفته است، که نشان‌دهنده ثبت 2 درصدی ثبت سفارش‌های کشور در فارس است.

   ساداتی تصریح کرد: فرآیند ثبت سفارش برای تولیدکنندگان، واحدهای تولیدی و صنعتی خارج از نوبت رسیدگی شده و تامین مواد اولیه، قطعات و انواع ماشین‌های تولیدی از مسیر سبز ثبت سفارش می‌شود.

   وی افزود: عمده کالاهایی که از طریق این ثبت سفارش ها به استان وارد شده است شامل ماشین آلات و تجهیزات ، مواد اولیه مورد نیاز خط تولید واحدها، محصولات شیمیایی، مواد نساجی و مصنوعات ، اجزا و قطعات لوازم خانگی، محصولات فلزی، قطعات خودرو، مواد اولیه مربوط به تولید محصولات بهداشتی و شوینده و غیره
   می باشد.

   به گفته وی میانگین زمان رسیدگی به پرونده‌ها سه روز می باشد و از لحاظ زمان رسیدگی به درخواست ها جزء 4 استان برتر می باشیم همچنانکه در این مدت چهار ماهه تعداد 323 فقره کارت بازرگانی در استان صادر و تمدید شده است که از این تعداد 71 فقره صدور و 252 فقره نیز تمدیدی بوده است.

   ساداتی بیان کرد : برای واردات تمام کالاها طبق قانون باید مجوز ثبت سفارش کالا اخذ شود؛ متولی صدور این مجوز اداره مقررات واردات و صادرات سازمان توسعه تجارت است که زیرنظر وزارت صنعت، معدن و تجارت فعالیت می‌کند.

   گفتنی است : مراحل ثبت سفارش در گذشته به صورت دستی انجام می‌شد و از چهار اردیبهشت سال ١٣٩٧ طی بخشنامه سازمان توسعه تجارت ایران، سامانه ثبت سفارش جایگزین سامانه جامع تجارت ntsw.ir شد. جایگزین شدن این سامانه به منظور تسهیل و تسریع فرآیندهای ثبت واردات کالاهای مجاز به کشور توسط شخصیت‌های حقیقی و حقوقی واجد شرایط صورت گرفت تا یکپارچه‌سازی فرآیند ثبت کالا در دستور کار قرار گیرد

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: