• گام های نهایی ستاد تسهیل برای بازگشایی مجدد قطب صنعت چاپ شمال کشور

   گام های نهایی ستاد تسهیل برای بازگشایی مجدد قطب صنعت چاپ شمال کشور

   گام های نهایی ستاد تسهیل برای بازگشایی مجدد قطب صنعت چاپ شمال کشور

   دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور در سفر به استان گیلان از نزدیک در جریان مراحل اجرایی فعال شدن واحد تولیدی ایحاگستر که نزدیک به 9 سال تعطیل بوده و با پیگیری ستاد تسهیل روند بازگشایی مجدد آن از سه هفته پیش آغاز شده است، قرار گرفت.

   به گزارش شاتا، میثم زالی در این بازدید در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به وجود بیش از 2400 واحد تولیدی تملک شده توسط بانک ها گفت: بعضا این واحدها پس از تملک توسط بانک، تعطیل شده و وضعیت مشابه واحد ایحاگستر پیدا می کنند.

   وی ادامه داد: دستگاه های صنعتی و تولیدی که برای راه اندازی، وارادات ماشین آلات و احداث آن هزینه های بسیاری شده، پس از تملک توسط بانک، بلا استفاده شده و به دلیل راکد شدن، برای راه اندازی مجدد آن ها نیز باید هزینه بسیاری صورت گیرد.

   دبیرستاد تسهیل و رفع موانع تولید اضافه کرد: یکی از برنامه های ستاد تسهیل، معرفی سرمایه گذاران بخش خصوصی به واحدهایی است که احتیاج به سرمایه گذاری دارند؛, قطعا ترجیح سرمایه گذاران این است که به جای هزینه برای ایجاد واحد صنعتی جدید، سرمایه خود را در واحدهای راه اندازی شده وارد کنند.

   گفتنی است ستاد تسهیل در بازدید سه هفته پیش دبیر این ستاد از واحدهای صنعتی استان گیلان در جریان مشکلات واحد تولیدی ایحاگستر قرار گرفت. روند بازگشایی این واحد صنعتی با پیگیری های ستاد در مراحل پایانی است و با حضور سرمایه گذار بخش خصوصی این قطب صنعت چاپ و نشر شمال کشور به زودی به چرخه تولید بازخواهد گشت.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: