• برنامه ریزی برای فعال سازی 1020 معدن غیرفعال در سال 99/ توسعه زنجیره ارزش و افزایش صادرات محصولات معدنی در دستور کار وزارت صمت

   معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت در استان زنجان اعلام کرد:

   برنامه ریزی برای فعال سازی 1020 معدن غیرفعال در سال 99/ توسعه زنجیره ارزش و افزایش صادرات محصولات معدنی در دستور کار وزارت صمت

   برنامه ریزی برای فعال سازی 1020 معدن غیرفعال در سال 99/ توسعه زنجیره ارزش و افزایش صادرات محصولات معدنی در دستور کار وزارت صمت

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پایان سال جهش تولید، 1020 معدن غیرفعال شناسایی شده به چرخه تولید باز خواهند گشت.

   به گزارش شاتا، علیرضا شهیدی در جلسه شورای هم خانواده استان زنجان با بیان این‌که هم اکنون کلیه معادن غیرفعال در سطح کشور شناسایی و رصد می‌شود، تصریح کرد: این امر در مورد واحدهای صنعتی تعطیل شده نیز در حال اجراست و عملیات لازم جهت فعالسازی آن ها صورت می‌گیرد.

   وی یادآور شد: با توجه به جنگ اقتصادی تحمیلی به کشورمان، تکمیل زنجیره ارزش تولید مواد معدنی و توسعه صادرات محصولات صنایع معدنی در دستور کار است.
   رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور تاکید کرد: جایگزینی صادرات محصولات معدنی با نفت، امروز با جدیت در حال پیگیری است.

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: کشور به لحاظ معدنی دارای ظرفیت های عظیمی است به طوری که در برخی مواد معدنی جزو کشورهای مطرح در دنیا به شمار می‌رود.

   شهیدی اضافه کرد: باید تلاش کنیم با تقویت بخش معدن و صادرات محصولات معدنی زمینه رونق اقتصادی را در کشور فراهم کنیم.

   در ادامه جلسه رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به وضعیت واحدهای تولیدی استان گفت: هم اکنون همه تلاش ما معطوف به تامین مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی استان است و در این راستا پیگیری های لازم از وزارت متبوع صورت گرفته است.

   ناصر فغفوری ادامه داد: به منظور رصد واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی مقرر شد پیشرفت فیزیکی و قراردادهای راکد از سوی شرکت‌های صنعتی ظرف یک ماه آتی ارائه تا برنامه‌ریزی لازم برای فعال‌سازی این واحدها صورت گیرد.

   گفتنی است؛ معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در این سفر کاری به استان زنجان از کارخانه پاک حیات پاک کیمیا پارس بازدید کرد.

   این مجموعه در 3 فاز در 7 گروه کالا 32 نوع محصول بهداشتی تولید می‌کند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: