• تامین شکر از طریق واردات و تولید داخل/ تمهیدات لازم برای تامین شکر انجام شده است

   سرپرست دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت اعلام کرد :

   تامین شکر از طریق واردات و تولید داخل/ تمهیدات لازم برای تامین شکر انجام شده است

   تامین شکر از طریق واردات و تولید داخل/ تمهیدات لازم برای تامین شکر انجام شده است

   سرپرست دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تمهیدات لازم برای تامین شکر مصرفی از طریق واردات و تولید داخل انجام شده است.

   به گزارش شاتا به نقل از خبرگزاری فارس، کامران کارگر در مورد وضعیت عرضه شکر در بازار گفت: پیش از این شکر با ارز 4200 تومانی به کشور وارد می‌شد، اما تقریبا از اواخر سال گذشته ارز واردات شکر از ارز 4200 تومانی به ارز نیمایی تغییر کرد، لذا وارداتی فعلی با ارز نیمایی انجام می‌شود.

   سرپرست دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ذخایر شکر که با ارز 4200 تومانی به کشور وارد شده است، افزود: با وجود این ذخایر قیمت این کالای مصرفی کنترل شده است.

   وی با اشاره به اینکه بخشی از شکر از طریق محصولات داخلی تامین می‌شود، گفت: چغندر قند در دو فصل بهار و پاییز برداشت می‌شود، لذا محصول شکر حاصل از چغندر بهاری تولید شده و در پاییز بخش دیگری از شکرتولید داخل با برداشت چغندر پاییزه وارد بازار می‌شود.

   کارگر با بیان اینکه کمبودی در رابطه با شکر وجود ندارد، گفت: قیمت مصوب هر کیلوگرم شکر بسته‌بندی برای مصرف کننده 8 هزار و 700 تومان است.

   وی اظهار داشت: همچنین قیمت مصوب هر کیلوگرم شکر فله‌ای برای مصرف‌کننده 7 هزار و 300 تومان است.

   سرپرست دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: قیمت مصوب هر کیلوگرم شکر درب کارخانه مخصوص صنف و صنعت نیز 6 هزار و 700 تومان است.

   وی بیان داشت: تمهیدات لازم برای واردات شکر توسط بخش خصوصی انجام شده تا بدینوسیله هیچ مشکلی در تامین شکر ایجاد نشود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: