• برگزاری کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان فارس با هدف بررسی و رفع مشکلات کارخانه تولیدی کاشی حافظ

   برگزاری کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان فارس با هدف بررسی و رفع مشکلات کارخانه تولیدی کاشی حافظ

   سیصد و پنجاه و چهارمین کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان فارس به ریاست استاندار در محل کارخانه کاشی حافظ برگزار شد.

   به گزارش شاتا، عنایت‌الله رحیمی «استاندار فارس» در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان فارس که با هدف بررسی و رفع مشکلات کارخانه تولیدی کاشی حافظ در محل این کارخانه برگزار شد، افزود: البته همجواری واحدهای تولیدی با مناطق مسکونی همیشه به معنای ایجاد آلودگی برای ساکنان آن مناطق نیست و امروز در کشورهای پیشرفته با استفاده از سامانه فیلترینگ مناسب از ایجاد آلاینده‌ها جلوگیری می‌شود.

   وی ادامه داد: با توجه به پیشرفت علم و دانش در کشور ضرورت دارد که کارخانه‌های ما نیز این استانداردها را رعایت کنند.

   استاندار فارس، با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال جهش تولید از سوی رهبر معظم انقلاب، بیان کرد: تحقق این شعار با همراهی و همکاری همه جانبه امکان پذیر است و هر یک از مسوولان باید با تفکر حمایت از تولید در چنین نشست‌هایی شرکت کنند.

   رحیمی، وجود واحدها و مجتمع‌های تولیدی را از شاخص‌های رفاه و توسعه یک منطقه برشمرد و گفت: بدون تردید فعالیت این واحدها برای مردم همجوار، مزایا و نعمت‌هایی همچون فرصت‌های شغلی ایجاد کرده و ارزش افزوده و ثروت آفرینی به دنبال خواهد داشت.

   وی گفت: توسعه و رفاه بیشتر شهرستان زرقان و رفع موانع تولید واحدهای مستقر در این منطقه از جمله واحد تولیدی کاشی حافظ در گرو همکاری و همراهی مجموعه‌های مختلف شهرداری، شورای شهر، امام جمعه و اعضای شورای تامین است.

   درادامه رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: سیصد و پنجاه و چهارمین کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان فارس به ریاست رحیمی استاندار، با دبیری سازمان صمت، و حضور اعضاء کارگروه و هیات مدیره کارخانجات کاشی و سرامیک حافظ در محل کارخانه برگزار و مشکلات کارخانه ازجمله تامین تسهیلات، بدهی تامین اجتماعی، مشکلات شهرداری، محیط زیست و برق منطقه ای برسی و تصمیمات عملیاتی و اجرایی در راستای مرتفع شدن مشکلات در جهت تامین مواد اولیه،توسعه صادرات و تولیدات باکیفیت اتخاذ شد.

   حمید رضا ایزدی افزود: این کارخانه در حال حاضر بعنوان یکی از بزرگترین و مجهزترین شرکت های کاشی کف و کاشی دیوار و پرسلان اکسترودی در استان و کشور در بازارهای بین المللی فعالیت گسترده ای دارد که زمینه اشتغال ۴۱۰ نفر را به صورت مستقیم فراهم نموده است و سالانه ۷.۵ ‌‌میلیون مترمربع کاشی درجه یک در چندین خط تولید می کند.، این درحالی است که کارخانه در جهت به روز آوری تکنولوژی ، اقدام به تعویض بخشی از ماشین آلات خود نموده است تا بتواند محصولاتی همپای تولیدات خارجی داشته باشد و جلوی بخشی از واردات این محصول و خروج ارز از کشور را بگیرد.

   وی اضافه کرد : دراین مجموعه طیف گسترده‌ای از محصولات باکیفیت، متنوع و زیبا با تکیه بر فناوری‌های جدید و توام با نوسازی و تجهیز ماشین‌آلات پاسخگوی نیازها و سلایق بخش وسیعی از مصرف کنندگان محصولات سرامیکی در کشور و خارج کشور هستند .

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس تصریح کرد: هرچه تعداد واحدهای صنعتی و میزان تولیدات باکیفت و صادراتی در استان بیشتر باشد، به طور قطع مشکلات کمتری خواهیم داشت لذا تمام توان خود را برای رفع مشکلات واحد های صنعتی بکار خواهیم گرفت و این مهم از اولویت‌های کاری وزارت متبوع و سازمان صمت فارس بوده و هست.

   ایزدی اضافه کرد : تعداد ۴ واحد تولید انواع کاشی و سرامیک در استان فارس فعال هستند که سالانه بیش از ۴۲.۳ میلیون متر مربع انواع کاشی و سرامیک تولید می کنند و زمینه اشتغال ۲۹۵۰ نفر را به صورت مستقیم و ۲۰ هزار نفر را به صورت غیر مستقیم فراهم کرده اند.

   وی بیان کرد : با توسعه صنعت کاشی و سرامیک ، علاوه بر فعال شدن بسیاری از معادن خاک استان ، صنایع جانبی از قبیل صنایع بسته‌بندی، لعاب‌ سازی، قالب سازی، ساخت قطعات و ماشین آلات، گلوله‌های سرامیکی و به ویژه صنعت حمل و نقل از رونق قابل توجهی برخوردار می شود .

   گفتنی است که کارخانه کاشی و سرامیک حافظ که در سال ۱۳۵۵خورشیدی در زمینی به وسعت ۴۱ هکتار آغاز به کار کرد، در ۲۵ کیلومتری شمال شیراز و در ورودی شهر زرقان در محور ارتباطی بزرگراه شیراز – اصفهان واقع شده است.

   قبل از جلسه کارگروه عنایت الله رحیمی «استاندار فارس» ، ظفر افشون «معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری» ، حمید رضا ایزدی «رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس» ، اسفندیار احمدی منش «فرماندار شهرستان زرقان»، حجت الاسلام محمد هادی ربانی و اعضای کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در ادامه بررسی مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی شهرستان زرقان از کارخانه کاغذ سازی زاگرس تولید کننده انواع کاغذ، کرافت، لاینر، تست لاینر ورق ، کارتن، تحریر، و توانمندی مجتمع کارخانجات کاشی و سرامیک حافظ تولیدکننده کاشی کف، دیوار و پرسلان اکسترودی بازدید کردند.

   کارخانه کاغذ سازی «زاگرس» بر اساس فناوری و دانش روز دنیاست که با بهره‌برداری از این خط تولید، به طور میانگین سالیانه حدود ۸۰ هزار تن انواع کاغذ را تولید و روانه بازار مصرف خواهد نمود. همچنین فعالیت این کارخانه، زمینه ساز اشتغال مستقیم بیش از ۳۵۰ نفر خواهد شد.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: