• نشست میز ترکیه با موضوع توسعه صادرات

   سازمان توسعه تجارت ایران برگزار کرد؛

   نشست میز ترکیه با موضوع توسعه صادرات

   نشست میز ترکیه با موضوع توسعه صادرات

   مدیرکل دفتر آسیا و اقیانوسیه سازمان توسعه تجارت ایران گفت: نشست میز ترکیه در راستای توسعه صادرات به این کشور و آسیب شناسی روابط تجاری ایران و ترکیه خبر داد.

   به گزارش شاتا، سیدرضا سیدآقازاده با اعلام این خبر گفت: در این جلسه نمایندگان دستگاه‌های دولتی مرتبط همراه با نمایندگان اتاق بازرگانی،‌ صنایع، معادن و کشاورزی تهران و اتاق مشترک ایران و ترکیه هر یک نقطه نظراتی را در خصوص چگونگی تعامل تجاری برد- برد با ترکیه و فعال‌سازی ظرفیت‌های بزرگ کشور برای توسعه تجارت خارجی بیان کردند.

   وی بیان داشت: حاضرین در این نشست ضمن آسیب‌شناسی تجارت ایران و ترکیه، هماهنگی میان بخش‌های دولتی و خصوصی، نقش فعال‌تر بخش خصوصی ایران و اهمیت مطالعات بازار در مذاکرات تجارت ترجیحی و آزاد را از ضروریات توسعه روابط تجاری دو کشور برشمردند.

   مدیرکل دفتر آسیا و اقیانوسیه افزود: در این راستا، سازمان توسعه تجارت ایران، موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی رمز موفقیت و توسعه تجارت دو جانبه را در بررسی بیشتر بازار ترکیه و یافتن دامنه محصولات ایرانی سازگار با تقاضای این بازار ذکر کردند.

   آقازاده گفت: همچنین افزایش مشارکت بخش خصوصی در میز ترکیه در جلسات میزها و تمرکز بیشتر بر مزیت‌های صادراتی از مواردی بود که بر لزوم آن تأکید شد.

   گفتنی است، نمایندگان اتاق مشترک ایران و ترکیه، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، اتاق تعاون ایران، دفاتر وزارت صمت، موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی، وزارت گردشگری و میراث فرهنگی و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در نشست میز کشوری ترکیه حضور داشتند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: