• آلومینیوم رتبه یک جهش تولید در سه ماه بهار99/ شرکت های بزرگ معدنی و صنایع معدنی رشد تولید را ثبت کردند

   به رغم تشدید تحریم ها رقم خورد ؛

   آلومینیوم رتبه یک جهش تولید در سه ماه بهار99/ شرکت های بزرگ معدنی و صنایع معدنی رشد تولید را ثبت کردند

   آلومینیوم رتبه یک جهش تولید در سه ماه بهار99/ شرکت های بزرگ معدنی و صنایع معدنی رشد تولید را ثبت کردند

   شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی، طی بهار امسال جهش تولید را به گونه ای رغم تشدید تحریم ها، رقم زدند که در این مدت آلومینیوم با جهش 63 درصدی در صدر ایستاد و پس از آن آهن اسفنجی و فولاد خام قرار گرفتند و این در حالی است که تولید خرداد ماه نیز با جهش همراه شد.

   به گزارش شاتا به نقل از ایمیدرو، در سه ماه بهار 99 تولید شمش آلومینیوم از 101.1 هزار تن فراتر رفت. تولید آهن اسفنجی به 8.2 میلیون تن رسید و رشد 12 درصدی را به ثبت رساند. همچنین تولید فولاد خام نیز طی این مدت با رشد هشت درصدی، از 5.7 میلیون تن عبور کرد. علاوه بر این تولید محصولات فولادی شرکت های بزرگ نیز از رشد بی نصیب نماند و با رشد یک درصدی به 3.5 میلیون تن رسید. در این مدت تولید گندله سنگ آهن به 11.2 میلیون تن رسید که 2درصد بیش از رقم سه ماهه بهار 98 بود.

   از سوی دیگر تولید کاتد مس با تولید بیش از 69 هزار تن، رشد 2 درصدی را به دست آورد. استخراج سرب و روی نیز با رشد 2 درصدی به بیش از 211 هزار تن رسید.

   یکی از بزرگ ترین دلایل رشد تولیدات این بخش، ورود ظرفیت های جدید به مدار تولید است. در ابتدای امسال آلومینیوم جنوب به عنوان بزرگ ترین،‌ مجهزترین و کامل ترین خط تولید این فلز در کشور با مشارکت ایمیدرو و بخش خصوصی راه اندازی شد. همچنین ظرفیت های جدید تولید کنسانتره و گندله سنگ آهن در سنگان به تازگی با راهبری ایمیدرو و سرمایه گذاری بخش خصوصی افتتاح شده که اثرات آن طی ماه های آتی مشاهده خواهد شد.

   آلومینیوم و مس در بالای جدول رشد تولید خرداد

   عملکرد تولید شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی طی خرداد امسال حاکی از رشد تولید محصولاتی همچون آلومینیوم، مس کاتد، آهن اسفنجی، شمش فولاد و گندله دارد. در بین این محصولات بیشترین جهش تولید در حوزه های آلومینیوم (73 درصد) و کاتد مس (16درصد) به ثبت رسیده است. طی مدت یاد شده، میزان تولید شمش آلومینیوم به 36.025 تن و کاتد مس به 25.820 تن رسید.

   همچنین آهن اسفنجی (تولید 2 میلیون و 661 هزار تن) و شمش فولاد (یک میلیون و 946 هزار تن) طی این مدت به ترتیب از رشد 16 و 8 درصدی برخوردار بوده است.

   همچنین شرکت های بزرگ طی خردادماه امسال موفق به تولید 4 میلیون و 79 هزار تن گندله شدند که نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد 8 درصدی برخوردار بوده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: