• معاون نظارت، بازرسی و حمایت سازمان صمت سمنان خبر داد:

   تشکیل ۳ پرونده احتکار خودرو در استان به ارزش بیش از ۲۵ میلیارد ریال

   تشکیل ۳ پرونده احتکار خودرو در استان به ارزش بیش از ۲۵ میلیارد ریال

   معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از تشکیل ۳ پرونده احتکار خودرو در این استان خبر داد.

   به گزارش شاتا، مهدی یحیایی با اعلام این خبر گفت: برای ساماندهی موضوعات مرتبط با خودرو در سطح بازار و به منظور صیانت از حقوق مصرف کنندگان و کاهش التهاب بازار و همچنین جلوگیری از دپوی خودروهای خریداری شده در سطح استان، بازرسی از انبارها و پارکینگ های عمومی و مجتمع های تجاری و نمایشگاه داران اتومبیل و نمایندگی های فروش خودرو استان صورت گرفته است که ۳ مورد پرونده احتکار خودرو تشکیل شده است.

   وی تصریح کرد: در اجرای طرح تشدید بازرسی و نظارت بر بازار خودرو در حدود ۵۰ مورد بازرسی طی گشت های مشترک توسط بازرسان سازمان صمت استان، تعزیرات حکومتی و پلیس آگاهی انجام گرفته است.

   معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان اضافه کرد: در این بازرسی ها هشدارهای لازم مبنی بر عدم اختصاص هرگونه فضا برای احتکار و دپوی خودرو به واحدهای مورد نظر داده شده است و طی این بازرسی ها تعداد ۲۲ خودرو کشف و تشکیل پرونده شد.

   وی ارزش ریالی پرونده های تخلف را بیش از ۲۵ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: پرونده های متخلفین جهت بررسی و صدور رای به مراجع ذیربط ارجاع شده است.

   یحیایی تاکید کرد: لازم است نمایندگی های فروش خودرو، بنگاه های فروش اتومبیل و مسئولان پارکینگ های عمومی و تجاری از پذیرش خودروهای بدون پلاک در پارکینگ ها و انبارها خودداری کنند که در صورت وجود و رویت خودروهای فاقد پلاک به عنوان دپو و احتکار تلقی می شود و به عنوان معاونت و شراکت در تخلف به مراجع تعزیری معرفی خواهند شد.

   وی یادآور شد: مردم عزیز در صورت مشاهده دپوی خودرو صفر کیلومتر و بدون پلاک در پارکینگ ها و حاشیه شهر مراتب را با شماره ۱۲۴ ستاد خبری سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان در میان بگذارند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: