• در سه ماهه اول سالجاری؛

   دو هزار و 500 گزارش توسط ناظران افتخاری از سطح بازار در استان تهران ثبت شد

   دو هزار و 500 گزارش توسط ناظران افتخاری از سطح بازار در استان تهران ثبت شد

   معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت استان تهران گفت: از ابتدای سال تا پایان خرداد ماه سالجاری تعداد 2هزار و 500 موردگزارش از ناظران افتخاری در خصوص وضعیت بازار کالا و خدمات دریافت و رسیدگی شده است.

   به گزارش شاتا، محمدی پور گفت : بنا برگزارش سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از عملکرد این حوزه در خصوص فعالیت ناظران افتخاری، از ابتدای سال تا پایان خرداد ماه سالجاری تعداد 24 هزار مورد گزارش از ناظران افتخاری در سطح کشور، در خصوص وضعیت بازار کالا و خدمات از استانها دریافت شده که استان تهران و خوزستان بیشترین گزارشات را به خود اختصاص داده اند .

   وی اضافه کرد: به منظور توسعه مشارکتهای مردمی در امر کنترل و نظارت بر بازار این امکان برای علاقه مندان و متقاضیان درطرح ناظران وجود دارد تا از طریق مراجعه به پورتال سازمان حمایت به نشانی http://cppo.mimt.gov.ir نسبت به ثبت نام در طرح ملی ناظران افتخاری مشارکت و همکاری نمایند .

   وی ادامه داد: این افراد پس از ثبت نام و دریافت کد رهگیری و پس از هماهنگی با سازمان صمت استان تهران با دریافت کد شناسایی و انجام آموزش های لازم، به عنوان ناظران قادرخواهند بود در زمینه نظارت بر عملکرد و رفتار بنگاه های اقتصادی، رصد بازار، ارزیابی شرایط بازار و احصای مشکلات و نارسایی های آن، بازرسان سازمان و ستادهای خبری را در احقاق حقوق شهروندان یاری دهند.

   محمدی پور همچنین گفت ناظران افتخاری در صورت مشاهده هر گونه تخلف از قبیل گرانفروشی، کم فروشی،احتکار، تقلب و غیره ، می توانند از طریق سامانه تلفنی 124 و سایت مرجع رسمی قیمت کالا و خدمات (ir124.)،اپلیکیشن آپ گزارشات خود را منعکس و با دریافت کد پیگیری، از نتیجه اقدامات در این خصوص اطلاع یابند

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: