• پول گندم‌های تحویلی تا 9 تیر تسویه شد / پرداخت 10 هزار میلیارد تومان به گندم کاران کشور

   پول گندم‌های تحویلی تا 9 تیر تسویه شد / پرداخت 10 هزار میلیارد تومان به گندم کاران کشور

   پول گندم‌های تحویلی تا 9 تیر تسویه شد / پرداخت 10 هزار میلیارد تومان به گندم کاران کشور

   معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت : بخش دیگری از پول گندم‌ها به حساب کشاورزان واریز شد تا رقم پرداختی به آنان به حدود 100 هزار میلیارد ریال برسد و تا نهم تیرماه مطالبات تسویه شود.

   به گزارش شاتا، حسن حنان در نشست شورای راهبری زنجیره تأمین گندم گفت: با پرداخت 1500 میلیارد تومان دیگر، کشاورزانی که تا نهم تیرماه گندم خود را به مراکز خرید تحویل داده و اطلاعاتشان در سامانه ثبت شده است ، پول گندم خود را دریافت کرده‌اند.

   حنان افزود: تا 10 تیرماه 4 میلیون و 185 هزار تن گندم از کشاورزان 31 استان به ارزش ریالی 10 هزار و 500 میلیارد تومان خریداری شده است که در مقایسه با سال گذشته در همین زمان از لحاظ وزنی 8 درصد و از لحاظ میزان پرداختی به گندم کاران حدود 57 درصد رشد داشته است.

   معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران عنوان کرد: به طور متوسط برای خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم در سال جاری 2523 تومان به کشاورزان پرداخت شده است.

   قائم مقام معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: تاکنون 233 هزار و 394 گندم کار محصول خود را در قالب 678 هزار محموله تحویل مراکز خرید داده‌اند.

   حنان در ادامه تصریح کرد: ارزیابی اخیر مرکز پژوهش‌های غلات از بیش از 6000 نمونه نشان می دهد که به لحاظ افت مفید و غیرمفید و میزان سن زدگی کیفیت گندم‌ها در سال جاری افزایش دارد که از دلایل آن خرید تضمینی با کیفیت و تغییر اندازه (مش الک) الک است.

   وی گفت: امسال خرید توافقی گندم در 13 استان و 43 مرکز خرید انجام می‌شود. حنان به خرید دانه روغنی کلزا در کشور نیز اشاره و عنوان کرد: تاکنون 239 هزار تن کلزا به ارزش بیش از 1000 میلیارد تومان از کشاورزان سراسر کشور خریداری شده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: