• پیش بینی افزایش ۴۲ میلیون تنی تولید شمش فولادی در کشور/ افزایش 15 درصدی حمل ریلی کالای اساسی در سال 98 

   سرپرست وزارت صمت در مراسم تحویل ناوگان جدید ریلی اعلام کرد: 

   پیش بینی افزایش ۴۲ میلیون تنی تولید شمش فولادی در کشور/ افزایش 15 درصدی حمل ریلی کالای اساسی در سال 98 

    پیش بینی افزایش ۴۲ میلیون تنی تولید شمش فولادی در کشور/ افزایش 15 درصدی حمل ریلی کالای اساسی در سال 98 

   سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه سهم حمل ریلی در ایران بسیار کم است و باید افزایش یابد گفت: امسال تولید شمش فولادی به ۴۲ میلیون تن افزایش می‌یابد. 

   به گزارش شاتا، حسین مدرس خیابانی در مراسم ورود 65 دستگاه انواع ناوگان ریلی به شبکه سراسری راه‌آهن با تاکید بر اینکه وزارت صمت برنامه گسترده‌ای برای افزایش تولید زنجیره فولاد دارد، افزود: برنامه تولید شمش فولادی از 28 میلیون تن امسال به 42 میلیون تن افزایش خواهد یافت.

   وی با قدردانی از برنامه ساخت خط دوم راه‌آهن سنگان-تربت-جندق به طول 800 کیلومتر افزود: این کار باعث تامین به موقع مواد اولیه و افزایش صادرات و تجارت محصولات فولادی خواهد شد.

   سرپرست وزارت صمت با بیان اینکه تولید، همواره نیازمند لجستیک و زیرساخت است، گفت: متاسفانه سهم حمل ریلی ایران بسیار پایین است که باید افزایش یابد؛ با این حال خوشبختانه حمل ریلی کالای اساسی از 10 درصد سال 97 به 25 درصد افزایش یافته است.

   مدرس خیابانی در بخش دیگری از سخنانش مجموع ذخایر معدنی ایران را 53 میلیارد تن اعلام کرد و گفت: این در حالیست که فقط از 500 میلیون تن آن بهره‌برداری می‌کنیم، ما در کشور 68 نوع ماده معدنی داریم که معادل دو درصد معادن دنیاست.

   وی با بیان اینکه بخش معدن می‌تواند جایگزین درآمدهای نفت شود گفت: در حال حاضر بخش معدن بار کاهش درآمدهای نفتی را بر دوش می‌کشد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: