• کاهش ۳.۲ میلیارد دلاری ارزبری در حوزه صنعت/ هدفگذاری برای کاهش ۱۰ میلیارد دلاری خروج ارز از کشور

   رییس مرکز ساخت داخل، صنایع ماشین‌سازی و تجهیزات وزارت صمت اعلام کرد:

   کاهش ۳.۲ میلیارد دلاری ارزبری در حوزه صنعت/ هدفگذاری برای کاهش ۱۰ میلیارد دلاری خروج ارز از کشور

   کاهش ۳.۲ میلیارد دلاری ارزبری در حوزه صنعت/ هدفگذاری برای کاهش ۱۰ میلیارد دلاری خروج ارز از کشور

   سید محمدمهدی هادوی در پایان بازدید از واحدهای تولیدی شهرک صنعتی بروجن گفت : ​امسال از خروج ۳.۲ میلیارد دلار ارز در حوزه صنعت جلوگیری می‌شود.

   به گزارش شاتا، رییس مرکز ساخت داخل، صنایع ماشین‌سازی و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه این وزارتخانه کاهش ۱۰ میلیارد دلاری ارزبری را در دستور کار قرار داده است، گفت: در سال جاری از خروج سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار ارز در حوزه صنعت از کشور جلوگیری خواهد شد.

   به گزارش شاتا، سید محمدمهدی هادوی در پایان بازدید از واحدهای تولیدی شهرک صنعتی بروجن تاکید کرد: سال گذشته برای اجرای برنامه نهضت ساخت داخل در وزارت صنعت، معدن و تجارت یک هدف سه ساله تنظیم شد و کاهش ۱۰ میلیارد دلاری ارزبری(خروج ارز) را در دستور کار دارد.

   وی گفت: از این میزان برنامه‌ریزی در سال گذشته دو میلیارد دلار، امسال سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار و چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار در سال آینده محقق خواهد شد.

   رییس مرکز ساخت داخل، صنایع ماشین‌سازی و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: این وزارتخانه در سال گذشته با همکاری وزارتخانه‌های دیگر مانند راه و شهرسازی، نفت و نیرو حدود سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون میلیارد دلار قرارداد، تفاهم‌نامه و ساخت امضا کرد و این برنامه در سال‌جاری نیز با سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار برآورد، ادامه می‌یابد.

   هادوی تاکید کرد: در این راستا هدف‌گذاری کمی این برنامه در استان‌ها و ستاد وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام شده است.

   رییس مرکز ساخت داخل، صنایع ماشین‌سازی و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت از تعدادی واحدهای تولیدی شهرک صنعتی بروجن مانند بروجن خودرو، تولید ماشین‌آلات کشاورزی، تولید نخ و دستگاه‌های تولید ماسک بازدید کرد.

   بروجن در ۶۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع است.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: