• سرپرست سازمان صمت استان مرکزی اعلام کرد:

   استخراج 2.3 میلیون تن سنگ تراورتن از معادن شهرستان محلات

   استخراج 2.3 میلیون تن سنگ تراورتن از معادن شهرستان محلات

   سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: در سال 98 بیش از 2.3 میلیون تن سنگ تراورتن از معادن شهرستان محلات استخراج و به اقصی نقاط کشور بارگیری و تعدادی از کشورهای همسایه حمل شده است و 60 درصد تراورتن ایران در شهرستان محلات وجود دارد.

   به گزارش شاتا، سعید جعفری کرهرودی افزود: درحال حاضر در استان مرکزی ۵۷۰ فقره معدن دارای پروانه بهره‌برداری با ظرفیت استخراج ۲۵ میلیون تن و با اشتغال ۴ هزار و ۳۴۵ نفر و سرمایه‌گذاری ۴ هزار و ۱۳۳ میلیارد ریال وجود دارد.

   وی با اشاره به وضعیت معادن استان اظهار داشت: در حال حاضر در استان مرکزی 570 فقره معدن دارای پروانه بهره‌برداری با ظرفیت استخراج 25 میلیون تن و ذخیره قطعی یک‌هزار و 333 میلیون تن و با اشتغال 4 هزار و 345 نفر و سرمایه‌گذاری 4هزار و 133 میلیارد ریال وجود دارد.

   جعفری کرهرودی اضافه کرد: در حوزه معدن استان مرکزی 226 فقره پروانه اکتشاف و 192 فقره گواهی کشف وجود دارد.

   سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی تصریح کرد: 36 نوع ماده معدنی در معادن استان درحال استخراج است که بیشترین ماده معدنی موجود شامل سنگهای ساختمانی، تزئینی و پلی متال می باشند.

   جعفری کرهرودی بیان کرد: بیشترین تعداد معادن استان مرکزی در شهرستان‌های محلات و ساوه و زرندیه قرار دارد.

   وی با اشاره به وضعیت مجوزهای صادره معادن در سال 98 ادامه داد: سال گذشته تعداد 43 پروانه اکتشاف، 26 گواهی کشف، 47 پروانه بهره‌برداری صادر شده است.

   سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی عنوان کرد: ظرفیت استخراج این معادن 2 میلیون و 58 هزار تن و ذخیره قطعیی آنها 24 میلیون و 321 هزار تن بوده، تعداد اشتغال در آنها 475 نفر و میزان سرمایه‌گذاری در این معادن یک‌هزار و 442 میلیارد ریال است، حقوق دولتی واریزی به خزانه معادن هم 790 میلیارد ریال بوده است.

   جعفری کرهرودی افزود: در شهرستان محلات 135 معدن دارای پروانه بهره‌برداری وجود دارد که حدود 85 مورد از آنها، معدن سنگ ساختمانی تراورتن و مرمریت است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: