• تشکیل 400 پرونده تخلف صنفی در طرح نظارتی ماه رمضان در استان سمنان

   تشکیل 400 پرونده تخلف صنفی در طرح نظارتی ماه رمضان در استان سمنان

   معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از تشکیل بیش از 400 پرونده تخلف صنفی در طرح نظارتی ماه مبارک رمضان در سال جاری خبر داد.

   به گزارش شاتا، مهدی یحیایی با اعلام این خبر گفت: در آستانه ماه مبارک رمضان و افزایش تقاضا برای مواد غذایی به ویژه اقلام لبنی ، پروتئینی، برنج، روغن، قند و شکر، خرما و میوه، طرح نظارت و بازرسی بازار ویژه ماه مبارک رمضان از ابتدای ماه مبارک آغاز و تا پایان ماه رمضان ادامه داشت که در این مدت تعداد پنج هزار و 450 فقره بازرسی انجام گردیده است.

   وی در ادامه افزود: در این بازرسی ها که توسط بازرسان و کارشناسان نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت و اتاق های اصناف شهرستانها از واحدهای صنفی استان انجام و بر بازار نظارت و گروه های کالایی پرمصرف را به صورت مستمر و روزانه مورد پایش قرار داده اند تعداد 506 مورد تخلف صنفی ثبت و 405 پرونده تخلف تشکیل شده است.

   معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان اذعان داشت: این تخلفات اعم از گرانفروشی، کم فروشی، عدم درج قیمت و نصب نرخنامه، عدم ارائه فاکتور و غیره به ارزش ریالی بالغ بر سه میلیارد ریال کشف که جهت بررسی و صدور رأی به تعزیرات حکومتی ارجاع شده است.

   وی اضافه کرد: همچنین در این مدت تعداد 190 مورد شکایت مردمی به سامانه رسیدگی به شکایات مردمی (ستاد خبری) سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اعلام شده است که توسط بازرسان و کارشناسان این اداره رسیدگی و بررسی شده است.

   مهدی یحیایی تأکید کرد: هم استانی ها می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی واحدهای صنفی، مراتب را با شماره تلفن گویا 124 سامانه ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گزارش کنند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: