• تشکیل هزار و ۱۶۰ پرونده تخلف صنفی در قزوین

   تشکیل هزار و ۱۶۰ پرونده تخلف صنفی در قزوین

   معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: از اسفندماه سال گذشته تاکنون با انجام گشت‌های مشترک بازرسی و نظارت بر سطح بازار و مراکز عرضه، یک هزار و ۱۶۰ پرونده تخلف صنفی در استان تشکیل شده است.

   به گزارش شاتا، علی اکبر کبیری در حاشیه گشت مشترک بازرسی از واحدهای صنفی توزیع کننده اقلام تنظیم بازار که با حضور رییس شعبه تعزیرات حکومتی صورت گرفت افزود:در این مدت ۲۸ هزار و ۵۰۰ بازرسی از بازار، مراکز عرضه، فروشگاه‌ها و واحدهای صنفی سطح استان انجام شده که از این تعداد ۳۵۰ مورد آن به صورت مشترک با دستگاه‌های تعزیرات حکومتی، دانشگاه علوم پزشکی، دادستانی، دامپزشکی و ... صورت گرفته است.

   وی با اشاره به تخلفات کشف شده در این مدت، افزود: ۵۱۵ مورد پرونده گرانفروشی، ۵۸۹ مورد درج نکردن قیمت و صادر نکردن فاکتور، یک مورد احتکار و عرضه خارج از شبکه و ۲۱۳ مورد تخلفات دیگر در این مدت کشف شد.

   کبیری با اشاره به اجرای طرح ویژه نظارتی در ماه مبارک رمضان، افزود: سازمان صنعت با توجه به ماه مبارک رمضان برای کنترل قیمت‌ها در بازار طرح نظارتی ویژه ایام ضیافت را اجرا کرد که در این طرح استفاده از تمامی ظرفیت‌های سازمانی و بازرسان استان جهت رسیدگی به موقع به شکایات و گزارش‌های مردمی در دستور کار قرار گرفت.

   وی اضافه کرد: در این طرح رسیدگی به قیمت مواد پروتئینی، غذایی، کالاهای اساسی شامل برنج، شکر،روغن و ... در دستور کار بود و در کنار آن، گشت‌های مشترک از مراکز عرضه با همکاری دستگاه‌ها نیز صورت گرفت.

   این مسوول اضافه کرد: همچنین نظارت بر مراکز نگهداری کالاهای اساسی از جمله انبارها در دستور کار بود که در بازدید از انبارهای عمومی، بنکداری‌ها و مراکز نگهداری کالاهای اساسی تخلفاتی از قبیل گرانفروشی یا عرضه نکردن در شبکه فروش، مشاهده و جهت صدور حکم به تعزیرات حکومتی معرفی شد.

   وی با اشاره به میزان سهیمه‌های تخصیصی و جذب در طرح ماه ضیافت مبارک رمضان، افزود: در این طرح یک هزار و ۴۵۲ تن برنج به قیمت مصوب هفت هزار و ۸۰۰ تومان، ۷۹۲ تن شکر به قیمت چهار هزار و ۷۰۰ تومان، ۸۸.۵ تن مرغ منجمد به قیمت ۱۲ هزار تومان و ۵۳ تن گوشت به قیمت ۴۰ تا ۴۲ هزار تومان در سطح بازار توزیع شد.

   استان قزوین ۴۰ هزار واحد صنفی دارد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: