• خرید یک‌میلیون و 500 هزار تن گندم در 18 استان کشور توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران

   خرید یک‌میلیون و 500 هزار تن گندم در 18 استان کشور توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران

   خرید یک‌میلیون و 500 هزار تن گندم در 18 استان کشور توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران

   مدیر کل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: از نیمه‌ی دوم فروردین‌ماه سال‌جاری تاکنون بیش از یک میلیون و 500هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده است.

   به گزارش شاتا؛ مرتضی سعادتی‌کیا در گفتگو با برنامه‌ی روی خط خبر شبکه 6 سیما بیان کرد: خرید تضمینی گندم از نیمه دوم فروردین از استان‌های بوشهر، خوزستان، ایلام و هرمزگان آغاز شده است.

   سعادتی‌کیا افزود: در حال حاضر 18 استان وارد عملیات خرید تضمینی شده‌اند و تا پایان آبان خرید گندم در کشور ادامه دارد.

   وی مقدار خرید تضمینی گندم را تاکنون یک میلیون و 591 تن به ارزش حدود 4هزار میلیارد تومان در سطح کشور اعلام کرد.

   مدیر کل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران اضافه کرد: استان خوزستان با خرید بیش از یک میلیون و 18 هزار تن پیشتاز در خرید تضمینی گندم است.

   سعادتی‌کیا در خصوص پیش بینی میزان خرید تضمینی گندم در کشور گفت: وزارت جهاد کشاورزی به عنوان متولی تولید گندم از 6 میلیون هکتار سطح زیر کشت و تولید 14 میلیون تن گندم در کشور‌، مجموع خرید تضمینی گندم در کشور را 10 میلیون تن اعلام کرده است.

   وی گفت: قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم معمولی با 4 درصد افت مفید و یک درصد افت غیر مفید2500 تومان و گندم دروم 2600 تومان است .

   مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران با اعلام اینکه مطالبات گندم‌کاران تا نیمه‌های اردیبهشت به روز پرداخت شده است گفت: مبلغ کمی از پول کشاورزان باقیمانده که به‌زودی با تأمین اعتبارات لازم پرداخت می‌شود.

   سعادتی‌کیا در ادامه گفت: از ابتدای فروردین تاکنون 94 هزار و 925 تن کلزا به ارزش بالغ بر 425 میلیارد تومان خریداری شده است و بیش از 99 درصد از پول کشاورزان پرداخت شده است.

   وی گفت: استان خوزستان در خرید تضمینی کلزا نیز همانند گندم با خرید 62 هزارو 329 تن رتبه ی اول خرید این محصول را کسب نموده است.

   مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد: با وجود اینکه خرید تضمینی کلزا هنوز در استان‌های شمالی کشور آغاز نشده است خرید این محصول تاکنون نسبت به سال گذشته در همین مقطع زمانی افزایش داشته است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: