• سرمایه گذاری ۲٦ هزار میلیارد تومانی، کردستان را تبدیل به استان صنعتی می کند

   سرمایه گذاری ۲٦ هزار میلیارد تومانی، کردستان را تبدیل به استان صنعتی می کند

   رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان کردستان گفت : سرمایه گذاری ۲۶ هزار میلیارد تومانی کردستان را به یک استان صنعتی تبدیل خواهد کرد.

   به گزارش شاتا،محمد دره وزمی در سومین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان که به بررسی وتصویب‌ طرحهای صنعتی تعریف شدە متناسب با شعار سال اختصاص داشت، گفت: در بخش صنعت ۲۴ طرح صنعتی نیازمند تسهیلات و حمایت در استان مشخص شده است که برای آن تسهیلات ارزی و ریالی معادل ۲۶ هزار میلیارد تومان نیاز است.

   دره وزمی گفت: طرحهای صنعتی تعریف شده یک میلیارد و ۳۷٨ میلیون یورو ارز و بیش از چهار هزار میلیارد تومان تسهیلات ریالی نیاز دارند که مجموع این دو رقم به ۲۶ هزار میلیارد تومان می رسد.

   وی با بیان اینکه اکثر پروژه های تعریف شده دارای پیشرفت فیزیکی هستند و سرمایه گذار آنها مشخص است، گفت: با به سرانجام رسیدن این طرح ها بصورت مستقیم و غیر مستقیم برای بیش از ۲۰ هزار نفر شغل ایجاد می شود.

   دره وزمی با بیان اینکه بیشتر طرح های صنعتی جزو طرحهای پیشران هستند، گفت: زنجیره فولاد کردستان، پتروشیمی بعثت، تولید لاستیک رازی، طلای سقز برخی از پروژه هایی هستندکه می توانند در استان تحول ایجاد کنند.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خواستار حمایت بیشتر از واحدهای تولیدی شد و افزود: انتظار داریم در سال جهش تولید همانند سال گذشته یارانه سود تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی پرداخت شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: