• در اجرای طرح تشدید نظارت بر اصناف انجام شد؛

   بازرسی12000 واحد صنفی در استان بوشهر

   بازرسی12000 واحد صنفی در استان بوشهر

   معاون نظارت بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صنعت،معدن و تجارت استان بوشهرگفت: از اول اسفندماه98 همزمان باشروع طرح تشدید نظارت و بازرسی بر واحد های صنفی تا کنون بیش از 12000مورد بازرسی ازصنوف سراسر استان بوشهر انجام گرفته است.

   به گزارش شاتا، رضا جمالی افزود: در پی استمرار گشت های بازرسی از واحد های صنفی در راستای حمایت ازحقوق مصرف کنندگان و بمنظورنظارت بر اجرای دستورالعمل های بهداشتی درجهت جلوگیری ازگسترش بیماری کرونا ؛ از 1 اسفندماه 98 تا کنون تعداد 198واحد بعلت عدم رعایت مسایل بهداشتی پلمپ و تعداد440واحد صنفی دیگر اخطاریه پلمپ جهت اجراء پروتکل های بهداشتی دریافت کردند.

   وی با اشاره به حضورمستمرتیم های بازرسی این سازمان و ادارات تابعه در سطح بازار در دوشیفت صبح و بعدازظهرعنوان کرد: روزانه با حضور 50 نفر بازرس برفعالیت واحد های صنفی نظیرمراکزعرضه میوه و تره بار،سوپرمارکت،قصابی ومرغ فروشی ها، فروشگاه کالاهای پزشکی و داروخانه ها در سطح استان با همراهی مامورین سایر دستگاههای اجرایی منجمله مراکز بهداشت نظارت به عمل آمده و بصورت دقیق نحوه رعایت نکات بهداشتی پیشگیری از انتشارویروس کرونا ودیگرتخلفات صنفی شامل عدم نصب تابلو قیمت ،گرانفروشی ، کم فروشی و غیره مورد رصد و پایش قرار میگیرد.

   وی اضافه کرد در بازه زمانی یاد شده تعداد 700 مورد گزارش و شکایت مردمی در خصوص تخلفات صنفی دریافت و رسیدگی شده که منجر به تشکیل 200 فقره پرونده تخلف شده است.

   معاون نظارت بازرسی وحمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صنعت،معدن و تجارت استان بوشهردر ادامه بیان کرد :در بازه زمانی ذکر شده تعداد 301 مورد گشت مشترک با سایر دستگاههای مرتبط صورت گرفته و منجر به تشکیل 201 فقره پرونده تخلف به ارزش بیش از یک میلیارد و 87 میلیون ریال گردئیده است.

   جمالی خاطر نشان کرد که از مجموع 13000 مورد بازرسی انجام شده تعداد 265 فقره پرونده به ارزش تقریبی بیش از یک میلیارد و600 میلیون ریال شده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: