• انجام بیش از ۴هزار بازرسی در خصوص مقابله با شیوع ویروس کرونا در خوزستان

   انجام بیش از ۴هزار بازرسی در خصوص مقابله با شیوع ویروس کرونا در خوزستان

   در بازرسی های انجام شده طی یک ماهه اخیر به منظور کنترل و پیشگیری از ویروس کرونا تعداد ۴۸۱۸ مورد بازرسی از سطح شهرستان اهواز صورت گرفته که منجر به تشکیل ۷۷ پرونده تخلف به ارزش بیش از ۲میلیارد و ۸۰۰هزار ریال گردیده است.

   به گزارش شاتا، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان در این خصوص گفت : از این تعداد پرونده ۶ پرونده مربوط به احتکار و ۳ پرونده مربوط به امتناع از عرضه و ۶۸ پرونده مربوط به گرانفروشی بوده است.

   امیرحسین نظری افزود : بازرسان این سازمان در طی این مدت توانسته اند تعداد ۳۳۴۲۸ عدد ماسک پزشکی ، ۴۰۵۱۶ بسته دستکش لاتکس ، ۱۱۸۷۷ لیتر الکل طبی ، ۳۵۲ لیتر محلول ضد عفونی کننده و ۲۷۵ بطری ژل ضد عفونی کننده را کشف نمایند .

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان با اشاره به اینکه ۶ پرواز حامل ماسک به کشور انجام گرفته است گفت:با پیگیری های سازمان صمت خوزستان تاکنون حدود ۲۱۵ هزار ماسک به خوزستان اختصاص یافته است.

   نظری بیان کرد: تا کنون ۱۰۰ هزار ماسک وارد استان شده است و با اولویت مراکز درمانی و بیمارستان های استان توزیع شده است.

   او ادامه داد: در این مدت چندین انبار احتکار ماسک با تعداد بالای ۳۰ هزار عدد در استان کشف گردیده که پرونده آنان به مراجع ذیصلاح ارجاع داده شد

   رییس سازمان صمت ادامه داد: با شیوع ویروس کرونا در استان با توجه به افزایش تقاضا برای مواد ضدعفونی کننده و با توجه به اینکه استان وارد کننده مواد ضدعفونی کننده دست بودیم از بخش خصوصی و حتی واحدهای تولیدی کننده آب معدنی با تغییر خط تولید آنان برای تولید این محلول ها دعوت نموده و مهیا نمودن شرایط تولید مواد ضد عفونی کننده دست مورد نیاز مردم اکنون استان به حالت اشباع درآمده است.

   رییس سازمان صمت استان بیان کرد: در تامین ماسک و دستکش کمبودهایی داریم ، که با کمک واحدهای صنعتی چندین کارگاه تولید ماسک های معمولی در استان راه اندازی شده است، اما بر اساس پروتکل های بهداشتی ماسک باید برای افراد بیمار استفاده شود.

   وی افزود : تا کنون ۱۵۷۵ گشت مشترک با ارگانهای مختلف منجمله نماینده فرمانداری ، نماینده شهرداری ، نماینده اماکن نیروی انتظامی و بازرسان سازمان صمت خوزستان انجام گرفته تا در سطح شهر اصنافی را که از تعطیلی واحد صنفی خود امنتاع می کنند شناسایی کنند که در این خصوص تاکنون ۱۹۰۰ واحد صنفی غیر ضروری که از این قوانین سرپیچی کرده اند پلمپ شده اند.

   نظری گفت: در کنار پلمپ، پروانه کسب واحد صنفی نیز باطل خواهد شد.

   وی با اشاره به اینکه تقاضا برای دستکش و ماسک در استان بالا است اظهار داشت: چند واحد تولید کننده دستکش توسط برخی شرکت ها و بخش خصوصی در استان راه اندازی شده است با این وجود نیاز به این کالا بسیار بالا است .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: