• تولید افزون بر ۱۶ میلیون متر مکعب موکت و کفپوش خودرویی در چهارمحال و بختیاری

   تولید افزون بر ۱۶ میلیون متر مکعب موکت و کفپوش خودرویی در چهارمحال و بختیاری

   افزون بر ۱۶ میلیون مترمکعب موکت و کفپوش خودرویی در چهارمحال و بختیاری تولید شده است.

   به گزارش شاتا، معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری از تولید بیش از ۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار مترمربع موکت و کف‌پوش خودرویی در این استان در طول سال ۹۸ خبر داد.

   محمد کاظم منزوی گفت: این میزان محصول در یکی از بزرگترین کارخانه‌های موکت و کف‌پوش در شهرک صنعتی بروجن تولید شد.

   به گفته وی، این محصولات شامل موکت خانگی و اداری به صورت ولور و کبریتی و تافتینگ، موکت و لایه‌های ترموفوم و نانوون‌های(NON WOVEN) مورد مصرف در خودرو، بی‌بافت‌ها در انواع سوزنی، ترموباند و ترموفیوز است.

   منزوی افزود: تولید اسپری لایی، ژیو سنتتیک‌ها در انواع ژیوتکستایل و ژیوممبران، ژیوکامپوزیت، الیاف پلی پروپیلن، پلی استر و پلی‌آمید، نخ BCF (پلی پروپیلن و پلی آمید) فریز و هیت‌ست، مستربچ، روغن‌های نساجی، رزین‌های همووکو پلیمر پایه آبی، پودرهای پلیمری و برس‌های صنعتی از دیگر محصولات این مجتمع تولیدی در استان است.

   وی ادامه داد: کارخانه تولید موکت و کف پوش چهارمحال و بختیاری با بهره گیری از آخرین دستاوردهای فناوری، در زیربنایی حدود ۱۱۰ هزار مترمربع به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان در بین کشورهای منطقه و خاورمیانه با ظرفیت تولید سالانه ۵۰ میلیون مترمربع موکت در قطب صنعتی بروجن قرار دارد.

   معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استانگفت: موکت‌های تولید شده علاوه بر بازار داخلی به بازارهای هدف در کشورهای آسیای میانه نیز ارسال شده است.

   به گفته وی، همزمان با آغاز ویروس کرونا،این مجتمع روزانه ۵ هزار عدد ماسک تنفسی نیز تولید و روانه بازار مصرف می‌کند.

   شهرستان بروجن در ۶۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: