• معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت سمنان خبر داد:

   ۹۵ معدن استان سمنان ارزیابی ایمنی می‌شود

   ۹۵ معدن استان سمنان ارزیابی ایمنی می‌شود

   ‪معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: ۹۵ معدن حادثه خیز و دارای شرایط غیرایمن این استان توسط بازرسان ارزیابی ایمنی می‌شود.

   به گزارش شاتا، محمد فروهر با اعلام این خبرافزود: طرح ارزیابی وضعیت ایمنی معادن در استان سمنان از نیمه دوم فروردین امسال اجرا می‌شود.

   وی بیان کرد: در این طرح تمام معادن زغال سنگ و معادن زیرزمینی و معادنی که در سال گذشته حادثه خیز بودند و نیز معادن دارای شرایط غیر ایمن به صورت ویژه مورد بازرسی و ارزیابی ایمنی قرار می‌گیرد.

   معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان ادامه داد: ۹۵ معدن این استان مشمول طرح ارزیابی ایمنی است.

   وی با بیان اینکه در اجرای این طرح از ظرفیت سازمان نظام مهندسی معدن استفاده می‌شود، تصریح کرد: بازرسان دارای پروانه اشتغال رسته استخراج معدن و زمینه‌های نظارت دارای پایه ارشد تا پایه سه متناسب با درجه معدن با نظر سازمان نظام مهندسی معدن در این طرح مشارکت دارند.

   فروهر تاکید کرد: بازرسان منتخب در معدن‌های زغال سنگ به دلیل حساسیت این معادن باید دارای پایه ارشد تا پایه ۲ بوده و حداقل پنج سال سابقه کار در این معادن را داشته باشند.

   وی ابراز داشت: در صورتی که شرایط معدن غیر ایمن تشخیص داده شود، فعالیت آن متوقف و بهره بردار موظف به رفع نواقص و ایجاد شرایط ایمن می‌شود.

   فروهر، اجرای این طرح را مقدمه‌ای برای جلوگیری از بروز حوادث در معادن استان سمنان برشمرد و افزود: همکاری سازمان نظام مهندسی معدن و بهره برداران معادن در اجرای هر چه مطلوب تر طرح لازم است.

   معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان یادآور شد: اگر بازرس ایمنی شرایط ایمنی را در معدنی مناسب ندانسته و پیشنهاد تعطیلی و توقف عملیات معدنی را ارائه دهد، موضوع توسط کمیته‌ای متشکل از رییس این سازمان و ناظر طرح ارزیابی ایمنی معادن مورد بررسی قرار گرفته و نتیجه به بهره بردار ابلاغ می‌شود و وی موظف به اجرای مفاد ابلاغ است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: