• رییس سازمان صمت استان قم اعلام کرد:

   بهره برداری از خط تولید ماسک N95 در استان قم

   بهره برداری از خط تولید ماسک N95 در استان قم

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: به‌منظور تامین محصولات موردنیاز شهروندان در مقابله با ویروس کرونا،‌ خط تولید ماسک N95 با تولید روزانه ۳۰۰۰ عدد در روز و با اشتغالزایی ۱۰ نفر مورد بهره برداری قرار گرفت و همچنین خط تولید برخیرواحدهای صنعتی این استان برای تهیه مواد ضدعفونی تغییر کرد.

   به گزارش شاتا، محمود سیجانی در حاشیه بهره برداری از خط تولید ماسک N95و بازدید از برخی واحدهای صنعتی تولیدکننده محصولات بهداشتی در قم افزود: در استان حدود ۱۵ واحد را شناسایی کردیم که یا بالفعل در زمینه تولید مواد بهداشتی و ضدعفونی فعال بودند و یا توان این کار را داشتند.

   وی افزود: تلاش کردیم با تشویق آنان به سمت تغییر خط تولید مواد ضدعفونی دست و سطوح،‌ محصولات موردنیاز مردم در این شرایط را با سرعت بیشتری تولید کنیم.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم ادامه داد: در همین رابطه پیگیری‌های لازم برای اخذ مجوزهای موردنیاز از نهادهای متولی به‌منظور عملیاتی ساختن این کار به‌سرعت در حال انجام است.

   سیجانی گفت: همچنین برای تامین مواد اولیه موردنیاز تولید این محصولات مانند الکل رایزنی‌های لازم با استان‌های مبدأ آن در حال انجام است تا این مواد به‌ سرعت در اختیار واحدهای صنعتی هدف قرار گیرد.

   وی بیان کرد: توان تولید استان در این زمینه محدود و تقاضا زیاد است‌، لذا هرگونه تولیدی که در این رابطه انجام می‌شود با برنامه‌ریزی‌ صورت گرفته در اختیار سازمان غذا و دارو قرار می‌گیرد و براساس اولویت‌بندی دانشگاه علوم پزشکی میان بخش‌های مختلف توزیع می‌شود.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم افزود: سطح تولید استان برای پاسخگویی به نیازهای ایجادشده، باوجود اضافه شدن نوبت‌های کاری و بهره‌گیری از حداکثر توان خطوط واحدهای صنعتی، کافی نیست و باید از ظرفیت‌های مختلف ازجمله واردات برای تامین نیاز قم به محصولات بهداشتی و ضدعفونی استفاده شود.

   سیجانی ادامه داد: در همین رابطه آماده همکاری با بخش خصوصی و بازرگانان برای واردات این محصولات هستیم و ثبت سفارش آنان به‌ سرعت انجام می‌شود.

   وی گفت: تمام تولیدات استان و وارداتی که در زمینه تهیه مواد ضدعفونی و بهداشتی صورت می‌پذیرد، در اختیار سازمان غذا و دارو قرار می‌گیرد تا بر اساس اولویت‌بندی دانشگاه علوم پزشکی توزیع شود.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم بیان کرد: نظارت براین کار توسط بازرسان سازمان صمت، تعزیرات و دانشگاه علوم پزشکی در قالب تیم‌های مشترک انجام می‌شود.

   سیجانی ادامه داد: حداکثر توان تولید واحدهای صنعتی استان در حوزه مواد شیمیایی و بهداشتی بدون هیچ‌گونه تعطیلی تا پایان سال به کار گرفته می‌شود تا ظرفیت پاسخگویی به نیاز مصرف‌کنندگان بیشتر شود

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: