• رییس سازمان صمت قم:

   قابلیت‌های صنایع شیمیایی قم برای تولید مواد ضدعفونی به کار گرفته می‌شود

   قابلیت‌های صنایع شیمیایی قم برای تولید مواد ضدعفونی به کار گرفته می‌شود

   رییس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم گفت:‌ به‌منظور افزایش حجم تولید مواد و لوازم بهداشتی در سطح استان، قابلیت برخی صنایع شیمیایی فعال در قم برای تولید مواد ضدعفونی به کار گرفته می‌شود.

   به گزارش شاتا، محمود سیجانی در این خصوص، بیان کرد: صنعتگران در شماری از کارخانه‌های تولیدکننده مواد شیمیایی، آرایشی و بهداشتی استان با فراهم کردن زیرساخت‌های لازم، در زمینه تولید انواع مواد ضدعفونی و بهداشتی موردنیاز برای مقابله با ویروس کرونا فعال‌شده‌اند.

   وی افزود: بخش خصوصی در این زمینه همکاری خوبی با دستگاه‌های اجرایی استان دارد و بسیاری از این شرکت‌ها به‌صورت داوطلبانه خطوط تولید خود را تغییر داده‌اند تا مایحتاج مردم در زمینه دسترسی به انواع مواد ضدعفونی و بهداشتی را فراهم کنند.

   رییس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم ادامه داد: محصولات تولیدشده توسط این واحدهای صنعتی که بیشتر در زمینه مواد ضدعفونی دست و سطوح است، در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قم قرار می‌گیرد و آنان نیز به صلاحدید خودشان میان داروخانه‌های استان و سایر مراکز موردنظر توزیع می‌کنند تا به‌سرعت در اختیار شهروندان قرار گیرد.

   سیجانی گفت: هماهنگی‌های لازم برای تامین مواد اولیه موردنیاز این واحدهای صنعتی به‌خصوص در زمینه الکل انجام‌شده و امیدواریم سطح تولید مواد ضدعفونی و بهداشتی در قم،‌ روز به روز بیشتر شود.

   وی بیان کرد: تمام مراحل تولید محصولات این واحدهای صنعتی توسط کارشناسان بهداشت و استاندارد،‌ مورد ارزیابی و نظارت قرار دارد تا مواد ضدعفونی و بهداشتی باکیفیت، در اختیار همشهریان گرامی قرار گیرد.

   رییس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم ادامه داد: استقرار صنایع آرایشی و بهداشتی در شهرک‌های صنعتی قم به‌خصوص شهرک صنعتی شکوهیه، موقعیت خوبی را برای تولید مواد ضدعفونی و بهداشتی در استان فراهم آورده است که باید از این امکان برای تولید هرچه بیشتر مواد ضدعفونی و بهداشتی موردنیاز مردم استفاده کرد.

   گفتنی است که حجم سرمایه‌گذاری انجام‌شده برای واحدهای صنعتی و معدنی موجود استان ۴۸ هزار و ۸۵۱ میلیارد ریال است که با این حجم از سرمایه‌گذاری صورت گرفته در۲هزار و ۲۲۵ واحد صنعتی و صنایع معدنی استان برای ۵۶ هزار و ۱۵۳ تن فرصت اشتغال ایجادشده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: