• تامین ماسک، با تغییر خط تولید در یکی از واحد‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری

   تامین ماسک، با تغییر خط تولید در یکی از واحد‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری

   بزرگترین تولید کننده موکت خاورمیانه با تغییر یکی از خطوط خود، ماسک تولید کرد.

   به گزارش شاتا، رییس سازمان صمت استان چهارمحال و بختیاری، گفت: با افزایش استفاده از ماسک، یکی از واحد‌های صنعتی بروجن تولید خود را برای تامین ماسک تغییر داد.

   رستمی افزود: با شیوع ویروس کرونا و افزایش استفاده از لوازم بهداشتی، واحد‌های تولیدی و صنعتی در چهارمحال و بختیاری با تولید ماسک و محلول ضدعفونی کننده، در حال رفع کمبود اقلام مورد نیاز مردم هستند.

   وی افزود: واحد تولیدی صنعتی ظریف مصور برای رفع کمبود لوازم بهداشتی، اقدام به تولید ماسک طبی کرد.

   مدیر ارتباطات کارخانه نیز، گفت: با کمبود شدید ماسک در کشور و افزایش تقاضای مردم برای خرید این محصول، واحد تولیدی صنعتی ظریف مصور بخشی از خط تولید کالای خواب (LOMANA) خود را به تولید ماسک طبی اختصاص داد.

   فیاضی افزود: ۴۰ نفر از کارکنان این واحد صنعتی با تولید روزانه ۵ هزار ماسک طبی در دو شیفت ۱۲ ساعته، نیازمندی پرسنل کارگاهی، مراکز بهداشتی و بیمارستانی در چهارمحال و بختیاری را تأمین می‌کنند.

   شایان ذکر است که ماسک‌های تولید شده در واحد تولیدی صنعتی ظریف مصور آنتی باکتریال و کاملاً بهداشتی است.

   سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان بروجن نیز با اشاره به اینکه کتان پارچه‌ای خاصیت آنتی باکتریال و ضدحساسیت دارد، گفت: پارچه استفاده شده در تولید ماسک طبی در این واحد صنعتی ۱۰۰ درصد طبیعی و گیاهی بوده و از نظر بهداشتی تضمین شده است.

   محمدحسن کرمی افزود: استفاده از دو لایه اِسپان باند با استاندارد اِکوتکس میزان نفوذ میکروب و آلودگی به داخل این نوع ماسک را به شدت کاهش داده که پس از شست و شو و اُتوکشی، ضدعفونی شده و به صورت چندباره قابل استفاده است.

   وی همچنین از خرید بیش از ۳ هزار ماسک توسط خیران سلامت بروجنی و اهدا به مراکز بهداشتی و بیمارستانی خبر داد و گفت: این اقلام در روز‌های آینده و براساس اولویت در اختیار افراد در معرض آسیب و دارای بیماری‌های قلبی، عروقی، کلیوی و تنفسی قرار خواهد گرفت.

   سرپرست شبکه بهداشت و درمان بروجن، علت کمبود ماسک و لوازم بهداشتی در کشور را ناشی از ترس ابتلا به کرونا عنوان و گفت: استفاده از ماسک برای افراد عادی ضرورتی نداشته و تنها رعایت بهداشت فردی برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس کفایت می‌کند.

   کرمی افزود: شست و شوی دست‌ها با آب و صابون و محلول‌های ضدعفونی کننده، رعایت نکات بهداشتی، حفظ خونسردی، عدم حضور در اماکن پرازدحام و جلوگیری از دست دادن‌های مکرر برای مقابله با این ویروس توصیه شده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: