• رئیس سازمان صمت قم خبر داد:

   ثبت ۹۹۷۶ پرونده تخلف در بازار قم در ۱۱ ماهه ۹۸ / عدم درج قیمت و گران‌فروشی در صدر

   ثبت ۹۹۷۶ پرونده تخلف در بازار قم در ۱۱ ماهه ۹۸ / عدم درج قیمت و گران‌فروشی در صدر

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم با اشاره به انجام ۸۵ هزار و ۹۹۱ بازرسی از ابتدای سال تاکنون در سطح استان گفت: از این تعداد بازرسی ۹ هزار و ۹۷۶ مورد ثبت تخلف شده است.

   به گزارش شاتا، محمود سیجانی با اشاره به اهمیت نظارت و بازرسی به‌منظور کنترل بازار در استان اظهار داشت: سازمان صمت به‌منظور کنترل مداخله‌ها در قیمت‌گذاری‌های مختلف، به‌صورت مستمر بازار را تحت نظارت قرار می‌دهد تا جلوی سوءاستفاده‌های احتمالی را بگیرد.

   وی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون 85 هزار و 991 بازرسی در سطح استان صورت گرفته است، یادآور شد: از این تعداد بازرسی 9 هزار و 976 مورد ثبت تخلف شده است که برای 7 هزار و 114 فقره آن‌ها پرونده‌هایی با ارزش ریالی بیش از 687 میلیارد ریالی تشکیل‌شده است.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم خاطرنشان کرد: بیشترین تخلف مکشوفه در استان قم مربوط به عدم درج قیمت و نصب نرخ نامه با 2 هزار و 823 مورد بوده است.که با پویش مردمی بی قیمت نخریم در سطح استان اجرا میشود با کمک مردم میتوان این تخلف را کاهش داد.

   وی ادامه داد: گران‌فروشی با 2416 پرونده، عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی 653 مورد، عدم صدور صورتحساب 632 مورد، تقلب و کم‌فروشی 739 پرونده، عرضه خارج از شبکه 172 مورد، احتکار 23 مورد، قاچاق 59 پرونده و سایر تخلفات نیز 2459 پرونده را به خود اختصاص داده‌اند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: