• رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان فارس:

   هیچ گونه کمبودی در خصوص کالا ها و اقلام اساسی مردم وجود ندارد

   هیچ گونه کمبودی در خصوص کالا ها و اقلام اساسی مردم وجود ندارد

   رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان فارس گفت : نه تنها در هیچ کالایی کمبود نیست بلکه کالا به اندازه کافی و حتی بیشتر از زمان قبل است.

   به گزارش شاتا، حمید رضا ایزدی با اشاره به تقاضای مضاعف مردم برای خرید کالاهای اساسی به بازار به دلیل نگرانی از ویروس کرونا گفت: در راستای پیشگیری و امور مربوطه به تنظیم بازار،روز سه شنبه تمامی روسای سازمان صنعت،معدن و تجارت استانها با وزیر صمت در قالب ویدیو کنفرانس جلسه ای داشتند و در حال حاضر نیز نسبت به سال گذشته در برخی از اقلام اساسی و اصلی بیش از 200 درصد ذخیره داریم.

   وی با اشاره به جو روانی ایجاد شده در بازار عنوان می کند: متاسفانه جو روانی باعث تقاضای زیاد شده است.اما مصرف کننده و مردم به این مورد توجه کنند که هیچگونه کمبودی در خصوص کالاها و اقلام اساسی مردم وجود ندارد.

   ایزدی افزود : موجودی انبارها در برخی محصولات حتی نسبت به سال گذشته چند برابر است.

   افزایش20 درصد ی ظرفیت واحدهای تولیدی در سطح کشور

   رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت فارس با اشاره به ظرفیت واحدهای تولیدی که در سطح کشور فعالیت دارند، تصریح می کند : ظرفیت واحدهای تولیدی که در سطح کشور اقلام اساسی تولید می کنند نسبت به سال گذشته 20 درصد افزایش داشته است و در این رابطه هیچ مشکلی وجود ندارد.

   ایزدی با اشاره به جو روانی به وجود آمده به دلیل ویروس کرونا مبنی بر اینکه با کمبود کالامواجه می شویم،افزود: این موضوع صحت ندارد و کلبه ارکان و تمام برنامه ها بر روی بحث کنترل بازار و رفع نیازها است.

   در تولید اقلام بهداشتی هیچ مشکلی نداریم،اما مردم بیش از اندازه خرید می کنند

   به گفته وی،در حالی در تولید اقلام بهداشتی شاهد هجوم مردم هستیم که در تولید آن ها هیچ مشکلی نداریم،اما مردم بیش از اندازه خرید می کنند،همچنین فضای رسانه های خارجی مردم را به کمبود کالا تشویق می کند که در واقع کمبود وجود ندارد.

   رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت فارس با بیان اینکه در این راستا بازرسی های مقیم و افتخاری در واحدهای بزرگ و زنجیره ای به صورت مستمر و دائم انجام می شود تصریح می کند: همچنین طرحی برای کنترل و نظارت بازار مدنظر است تا بازار خوبی برای شب عید داشته باشیم .

   مشکلی در انبار بازار نخواهیم داشت

   ایزدی با بیان اینکه در حال حاضر کلیه انبار ها ذخیره دارند،عنوان می کند: به عنوان مثال در خصوص مرغ و گوشت انبارها پر است و هیچ کمبودی نداریم و تاکید وزیر بر این است که در صورتی که یک کمبود پیش آمد،همان روز بر طرف شود و به روز بعد موکول نگردد و از ظرفیت انبار ها سریع استفاده کنیم.

   وی با بیان اینکه در این زمینه فروشگاه های زنجیره ای بزرگ نیز همکاری خوبی داشتند.افزود: با برنامه ریزی های مناسب بنا شد که این فروشگاه ها در بازار شب عید تخفیف داشته باشند که مشکلی در انبار بازار نداشته باشیم .

   رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت فارس تاکید کرد که اگر مردم خرید مدیریت شده داشته باشند و جو روانی مبنی بر کمبود کالاهای اساسی ایجاد نکنند،روند فعالیت و عرضه کالاها بدون هیچ نقضی و با توجه به ظرفیت بالای انبارها طی خواهد شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: