• پرداخت 65 میلیارد تومان تسهیلات کم بهره در بخش صنعت استان اردبیل

   پرداخت 65 میلیارد تومان تسهیلات کم بهره در بخش صنعت استان اردبیل

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: از ابتدای امسال تاکنون 65 میلیارد تومان تسهیلات کم بهره از محل تبصره 18 و در بخش صنعت در استان اردبیل پرداخت شده است.

   به گزارش شاتا، رامین صادقی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در اردبیل گفت: پرداخت 20 میلیارد تومان تسهیلات از این محل به کارخانه ها مصوب شده و با این پرداختی امیدواریم تا پایان امسال تا 100 میلیارد تومان بتوانیم منابع از این محل پرداخت کنیم.

   وی افزود: در یک سال گذشته تسهیلات تبصره 18 به استان‌ها ابلاغ شده و ما با هدف تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی و همچنین تکمیل طرح‌های نیمه تمام از محل این منابع تسهیلات پرداخت می‌کنیم.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل با یادآوری اینکه از ابتدای امسال واحدهای واجد شرایط در بهره‌مندی از این تسهیلات شناسایی شده‌اند، اضافه کرد: اعتبار اولیه برای پرداخت تسهیلات از این محل 223 میلیارد تومان بوده که در مرحله اول 43 میلیارد تومان آن تخصیص یافت و ما تاکنون 65 میلیارد تومان از این محل جذب منابع و پرداخت تسهیلات را شاهد هستیم.

   صادقی گفت: بیش از 220 نفر از صاحبان صنایع برای بهره‌ مندی از این تسهیلات به ارزش یک هزار و 200 میلیارد تومان ثبت نام کرده‌ اند که در کمیته بررسی طرح‌ها از این رقم 470 میلیارد تومان منابع مصوب شده تا 7 بانک عامل نسبت به پرداخت این تسهیلات اقدام کنند.

   وی بیان کرد: بانک‌های عامل تلاش می‌کنند تا براساس بخشنامه بانک مرکزی و هیئت دولت این منابع را با کمترین موانع پرداخت کنند که البته در بخش صنعت تخصیص‌ها کمتر بوده ولی امیدواریم بانک صنعت و معدن، توسعه تعاون، تجارت، سپه و ملی به سرعت این منابع را به متقاضیان پرداخت کنند.
   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: برخی از بانک‌ها پرداخت این تسهیلات را با اقساط ماهانه در نظر گرفته‌اند که البته با اعتراض صنعتگران مواجه شد و قرار شد بازپرداخت این تسهیلات با تنفس یک ساله و به شکل 6 ماهه انجام شود.

   صادقی جایگاه چهاردهم استان را در جذب منابع تبصره 18 یادآور شد و افزود: امیدواریم تا پایان امسال در بخش صنعت از محل تبصره 18 منابع خوبی دریافت شود.

   وی همچنین به بررسی 12 پرونده صنعتگران در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اشاره و ادامه داد: عمده این پرونده‌ها مربوط به بدهی صنعتگران به شرکت گاز، مالیات و تعیین تکلیف بدهی معوق آنها به بانک‌هاست که با تاکید استاندار اردبیل قرار شد موانع و مشکلات برطرف و تقویت تولید و تثبیت اشتغال اتفاق بیفتد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: