• رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر :

   اجرای طرح نظارتی ویژه نوروز در استان بوشهر تا 15 فروردین 99 ادامه دارد

   اجرای طرح نظارتی ویژه نوروز در استان بوشهر تا 15 فروردین 99 ادامه دارد

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: طرح نظارتی ویژه نوروز بمنظور تشدید اقدامات نظارتی و کنترل قیمت کالا در بازار از ابتدای اسفند ماه سال جاری شروع شده و تا 15فروردین ماه 99 ادامه خواهد داشت.

   به گزارش شاتا، سید حسین حسینی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: پایش مستمر بازار بیشتر با هدف کنترل قیمت کالاهایی همچون شیرینی، پوشاک، منسوجات، کیف و کفش و سایر اقلامی است که در این ایام مورد تقاضای بیشتری واقع می‌شوند.

   وی بیان کرد: همزمان با گشت‌‏های سازمان صنعت، معدن و تجارت گشت‌های مشترک بین دستگاهی نیز همزمان ادامه مییابد و همچنین سامانه ۱۲۴ نیز به صورت تلفنی پذیرای گزارشهای شهروندان در زمینه نظارت بر بازار پایان سال است.

   حسینی ادامه داد: برای ایام نوروز بازرسان طرح تشدید نظارت بر بازار و اصناف همکاری دارند و بسیج اصناف نیز از ظرفیت خود برای اجرا طرحهای تشدید اضافه میشوند.

   وی بیان کرد: شماری ناظران افتخاری نیز آموزشهای لازم را فراگرفتند و با هدف نظارت بر بازار راهی این عرصه میشوند.

   حسینی ادامه داد: در ارتباط با تامین میوه شب عید نیز امسال قرارداد منعقد و ۳۰۰ تن سیب به سردخانه مرکز استان بوشهر حمل شده‌است.

   وی گفت: همچنین ۵۰۰ تن پرتقال از جیرفت به مقصد بوشهر بارگیری شده که به محض رسیدن به بوشهر در سردخانهها ذخیره سازی و پس از اطلاع رسانی از سوی ستاد تنظیم بازار توزیع آنها آغاز میشود.

   حسینی ادامه داد: سایر اقلام مورد نیاز شهروندان برای ایام نوروز از جمله برنج، شکر، گوشت مرغ و گوشت قرمز پیش بینی‌های لازم برای تامین آن انجام و ذخایر اکنون به اندازه کافی صورت گرفته‌است.

   وی اظهار داشت: در این ارتباط نشست ستاد تنظیم بازار نیز به صورت هفتگی برگزار و وضعیت ذخایر استراتژیک به صورت مستمر رصد میشود.

   حسینی یادآور شد: در ۱۱ ماه امسال شمار بازرسی، گشتهای مشترک و پروندههای متخلفان در استان بوشهر در ۲مقطع ابتدایی سال و بازه زمانی پس از افزایش قیمت بنزین به طور متوسط ۵۱ درصد افزایش یافته‌است.

   وی بیان کرد: در این مدت شمار گشتهای مشترک به ترتیب سه هزار و ۱۰۹ گشت مشترک انجام شد که حاصل آن یکهزار و ۵۷۱ فقره پرونده برای متخلفان صنفی تشکیل شد.

   حسینی اظهار داشت: شمار بازرسیها نیز در ۱۱ ماه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۶۹ هزار و ۶۱۱ مورد انجام شد که شمار پروندههای تشکیل شده در جریان این بازرسی‌ها سههزار و ۶۳۳ فقره است که از لحاظ تعداد ۱۲ درصد و از لحاظ پروندهها ۱۷ درصد رشد داشته‌است.

   وی گفت: در این ارتباط اولویت نخست رسیدگی به شکایتهای تلفنی است که به صورت مستمر رسیدگی و نتیجه آن به شهروندان اطلاع رسانی می‌شود.

   حسینی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: نمایشگاه بهاره نیز گرچه مصوب شده‌است ولی به پیشنهاد دانشگاه علوم پزشکی برگزاری آن اکنون متوقف شده‌است ولی به اصناف اعلام شده از ظرفیت فروش فوق‌العاده و حراج استفاده کنند تا بخشی از نیازهای مردم از این محل تامین شود.

   وی گفت: در این ارتباط شمار مرکزهای ارائه اقلام شب عید مانند سیب و پرتقال افزایش مییابد تا با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا از تجمع مردم پیشگیری شود.

   حسینی ادامه داد: در ارتباط با وسایل بهداشتی مانند ماسک، ژل ضدعفونی و مایع شست و شوی دست که از طریق داروخانه عرضه می‌شد مقرر شد نظارت و بازدید لازم از مرکزهای عرضه این کالاها انجام شود تا محدودیتی برای تامین نیاز شهروندان صورت نگیرد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: