• افزایش ۲۵ درصدی صادرات واحدهای صنعتی استان هرمزگان در ۱۰ ماهه ۹۸

   افزایش ۲۵ درصدی صادرات واحدهای صنعتی استان هرمزگان در ۱۰ ماهه ۹۸

   دویست و سی هفتمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان باحضور استاندار هرمزگان در سالن جلسات استانداری برگزار شد .

   به گزارش شاتا، فریدون همتی استاندار هرمزگان، در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان با اشاره به روند تولید استان طی ۱۰ ماهه امسال، عنوان کرد: در این مدت مجموع میزان تولید واحدهای بزرگ صنعتی فعال در استان هرمزگان بیش از ۱۸ میلیون تن بوده است.

   وی ادامه داد: میزان صادرات محصولات تولیدی استان نیز در سال جاری از نظر وزنی نسبت به ۱۰ ماهه سال گذشته ۲۵ درصد افزایش داشته است که نشان‌دهنده رونق تولید و صادرات در استان هرمزگان است.

   همتی به بررسی مسائل سرمایه‌گذاران در این نشست اشاره کرد و گفت: مشکلات دو واحد هتل در حال ساخت در جزیره کیش مورد بررسی قرار گرفت و مصوباتی نیز برای رفع مشکل آنها داشتیم تا آنها نیز به ظرفیت جدیدی برای گردشگری در هرمزگان تبدیل شوند.

   وی در ادامه خواستار فعال شدن سامانه صدور مجوز و رصد طرح های سرمایه‌گذاری در هرمزگان شد و گفت : تمامی دستگاه‌های اجرایی و همچنین مناطق آزاد و ویژه اقتصادی استان باید به این سامانه متصل باشند تا پس از ثبت درخواست سرمایه‌گذاران، به سرعت روند صدور مجوزها انجام و همچنین وضعیت اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری نیز از این طریق مورد رصد و بررسی قرار گیرد.

   در ادامه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت و دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان گفت: بر اساس راهبردهایی که وزارت صنعت،معدن وتجارت برای رونق تولید ترسیم کرده، برنامه‌های جداگانه‌ای تدوین شده و نقشه راه تولید در استان می باشد.

   قاسمی با اشاره به تفویض اختیارات ستاد ملی به کارگروه استانی خاطرنشان کرد: تمام مصوبات استانی در قالب مصوبات ملی ابلاغ می شود که اهمیت کار ما را برای اجرای مصوبات، بالا برده و فرآیند رسیدگی به مشکلات واحدها را تسریع می‌بخشد.

   ریس سازمان صنعت،معدن وتجارت هرمزگان در این نشست با اشاره به ماده ۶۱ قانون رفع موانع تولید اظهار داشت: بررسی و اتخاذ تصمیم برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی، به عهده ستاد تسهیل و کارگروه استانی این ستاد است و این ستاد هم از دستگاه‌های ذیربط متشکل شده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: