• انجام بیش از 10 هزار گشت مشترک بازرسی و رسیدگی به 71 درصد از شکایات مردمی در دی ماه سال 98

   مدیر کل امور حقوقی و تعزیرات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد :

   انجام بیش از 10 هزار گشت مشترک بازرسی و رسیدگی به 71 درصد از شکایات مردمی در دی ماه سال 98

   انجام بیش از 10 هزار گشت مشترک بازرسی و رسیدگی به 71 درصد از شکایات مردمی در دی ماه سال 98

   مدیر کل امور حقوقی و تعزیرات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، عملکرد تلفن 124 ستاد سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ها و اپلیکیشن (سامانه اطلاع رسانی قیمت) در دی ماه سال 98 را تشریح کرد و گفت : در راستای نظم دهی و انسجام بیشتر به فرایند تنظیم بازار، اصلاح نظام توزیع و نظارت بر واحدهای توزیعی، تولیدی و خدماتی، بازرسی های مستمر توسط اکیپ های بازرسی و نظارت در ادارات صنعت، معدن و تجارت استان ها انجام می شود.

   به گزارش شاتا، سجادی اظهار داشت: طی مدت مذکور 10 هزار و 184 گشت مشترک بین بازرسان سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان ها با سازمان تعزیرات حکومتی و دیگر دستگاهها از جمله وزارت جهاد کشاورزی، اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری، اتاق اصناف و اتحادیه ها و... انجام گرفته است که منجر به تشکیل 4 هزار و 947 پرونده تخلف به ارزش حدود 111 میلیارد ریال شده است که به شکایت مردم در زمینه های مختلف رسیدگی و پس از بررسی با متخلفان برخورد می شود.

   وی افزود : طی مدت مذکور در مجموع 22هزار و 86 فقره شکایت مردمی در خصوص تخلفات صنفی و غیر صنفی از طریق تلفن 124 ستاد خبری استان ها دریافت گردیده است که از این تعداد 71 درصد شکایات مورد رسیدگی قرار گرفته است و 29 درصد باقی مانده نیازمند اظهارنظر کارشناسی و یا استعلام حقوقی از مراجع ذیربط می باشد.

   به گفته سجادی؛ عمده ترین گزارش های مردمی مربوط به بخش کالایی را به عرضه نان، و میوه و سبزی و در بخش خدمات مربوط به حمل ونقل درون شهری و تعمیر خودروهای سبک عنوان کرد و افزود بیشترین تخلفات مربوط به گرانفروشی و عدم درج قیمت بوده است.

   مدیر کل امور حقوقی و تعزیرات سازمان حمایت اظهار داشت: از مجموع شکایات دریافتی، 625 فقره با برآورد ارزش بیش از 15 میلیارد ریال منجر به مصالحه و جلب رضایت شاکیان شده و به تبع از تشکیل و ارجاع پرونده اجتناب گردیده است.

   وی ضمن اعلام اینکه تلفن 124 سامانه نظارت بر تخلفات صنفی و غیر صنفی است و همواره فعال و آماده دریافت شکایت مردم می باشد افزود: رسیدگی به همه تخلفات صنفی بدون مشارکت مردم امکانپذیر نیست و شهروندان می توانند با مراجعه حضوری به ادارات صنعت، معدن و تجارت استان ها یا تلفن 124 و یا مراجعه به سامانه اطلاع رسانی قیمت ( 124.ir ) ازطریق سایت و اپلیکیشن آپ نسبت به تنظیم شکایت خود اقدام کنند که در طی مدت زمان مذکور تعداد یک هزار و 375 فقره شکایت از طریق سامانه اطلاع رسانی دریافت که تعداد 1338 پرونده مختومه اعلام شده و از این تعداد 39 درصد تخلف محرز گردیده و گزارش تخلف به مراجع رسیدگی کننده اعلام شده است. در صورت احراز شکایت در قالب قوانین حمایت از حقوق مصرف کنندگان، نظام صنفی یا تعزیرات حکومتی ، اقدام قانونی و برخورد با متخلفان صورت می گیرد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: