• ایران جزو ۷ کشور برتر تولید کننده طلا و جواهر جهان است

   مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران اعلام کرد:

   ایران جزو ۷ کشور برتر تولید کننده طلا و جواهر جهان است

   ایران جزو ۷ کشور برتر تولید کننده طلا و جواهر جهان است

   مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران ایران با اشاره به افتتاح دوازدهمین نمایشگاه بین المللی طلا، نقره، جواهر، ساعت و صنایع وابسته در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی ایران گفت: ایران جزو ۷ کشور برتر تولید طلا و جواهر در جهان است.

   به گزارش شاتا، بهمن حسین زاده افزود: ایران در المپیاد جهانی ساخت طلا و جواهر سازی کشور انگلستان در سال ۲۰۱۱ رتبه پنجم، در المپیاد جهانی کانادا سال در ۲۰۰۹ دیپلم افتخار و رتبه هفتم، در سال۲۰۱۳ در آلمان رتبه دوم و مدال نقره، در سال ۲۰۱۵ در برزیل دیپلم افتخار و رتبه پنجم را کسب کرده است.

   این مقام مسئول با بیان اینکه ایران در زمینه ساخت طلا و جواهر در جهان از وضعیت مطلوبی برخوردار است، اظهار داشت: این در حالی است که در زمینه صادرات صنعت جواهرسازی و تولید انبوه، دچار ضعف جدی هستیم.

   وی خاطرنشان کرد: برپایی این نمایشگاه می تواند تاثیر به سزایی در رشد صادرات در این زمینه داشته باشد.

   اسفندیار سیفی، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا و جواهر ایران نیز در حاشیه افتتاح دوازهمین نمایشگاه بین المللی طلا، نقره، جواهر، ساعت و صنایع وابسته گفت: ۱۲۵ شرکت ایرانی و ۵ شرکت خارجی از کشورهای ترکیه، ایتالیا، آلمان، انگلیس و ژاپن در این رویداد حضور دارند که ۹۰ شرکت از آن ها تولید کننده طلا و جواهر ایرانی هستند.

   وی خاطرنشان کرد: در دنیا ۷ کشور ایتالیا، ترکیه، هند، کره جنوبی، هنگ کنگ، تایلند و ایران جزو تولیدکنندگان برتر طلا و جواهر هستند و ایران می کوشد با افزایش میزان صادرات خود در این زمینه در میان این کشورها به رتبه برتری دست یابد.

   دوازدهمین نمایشگاه بین المللی طلا، نقره، جواهر، ساعت و صنایع وابسته از 23 تا 26 بهمن از ساعت ۹ الی ۱۷ میزبان بازدید کنندگان است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: