• فرآیندهای تولید و صادرات فرش تسهیل می شوند

   قائم مقام وزیر صمت در دیدار با خانواده شهدا در شیراز؛

   فرآیندهای تولید و صادرات فرش تسهیل می شوند

   فرآیندهای تولید و صادرات فرش تسهیل می شوند

   قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی با اشاره به برنامه های وزارت صمت برای بازگرداندن جایگاه مناسب به صادرات فرش دستباف ایران در بازارهای جهانی گفت: امیدواریم بتوانیم با تسهیل فرآیندهای تولید و صادرات، حضور فرش دستباف در بازارهای جهانی را رونق بخشیم.

   به گزارش خبرنگار شاتا، حسین مدرس خیابانی، قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی گفت: اشتغال روستایی فرش دستباف، متعلق به آن دسته از خانواده‌های روستایی است که در محرومیت به سر می برند، این در حالی است که تولید در هنر- صنعت فرش دستباف به لحاظ نیروی انسانی بسیار ارزان بوده و در مقابل ارزش افزوده بالایی خلق می کند؛ بنابراین وزارت صنعت، معدن و تجارت در تلاش است تا بتوان با تسهیل فرآیندهای تولید و صادرات، جایگاه این کالای اصیل ایرانی را در بازارهای جهانی ارتقا دهد.

   وی افزود: دشمنان اکنون به دنبال ضربه زدن به مردم ایران به ویژه اقشار ضعیف هستند و امروزه مشاهده می شود حتی مسیرهای صادرات فرش دستباف که تولیدکنندگان آن اقشار ضعیف هستند، از سوی تحریم کنندگان بسته شده است.

   مدرس خیابانی، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جایگاه ارزشمند شهدای والاقدر در ذهن مردم، تاکید کرد: شهدا بر گردن تمام مسئولان و ملت ایران حق بزرگی دارند و ما هر چه تلاش کنیم، نمی‌توانیم ذره‌ای از خون ریخته شده این عزیزان را جبران کنیم.

   وی افزود: همانطور که خون شهدا برکت کشور و نشانگر راه روشن رسیدن به پیروزی‌های بزرگ است؛ همانطور که روز گذشته در راهپیمایی ۲۲بهمن که همزمان با چهلمین روز شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی بود، حضور چشمگیری را از اقشار مختلف شاهد بودیم.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: