• بازگشت هزار واحد راکد در شهرک‌های صنعتی کشور به چرخه تولید در قزوین

   بازگشت هزار واحد راکد در شهرک‌های صنعتی کشور به چرخه تولید در قزوین

   معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت و رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: در سال رونق تولید یک هزار واحد تولیدی راکد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور به چرخه تولید بازگشته‌اند.

   به گزارش شاتا، محسن صالحی نیا در حاشیه افتتاح شرکت قطعه سازان برتر باراد تولید کننده انواع قطعات خودرو افزود: این واحدها در سالیان گذشته به دلیل مسایل و مشکلات مالی و مدیریتی راکد شده و تولید نداشتند و یا با ظرفیت بسیار پایین مشغول به کار بودند.

   وی با بیان اینکه ۸۲۰ شهرک و ناحیه صنعتی در کشور وجود دارد که ۴۵ هزار واحد تولیدی در آنها مستقر هستند،اظهار داشت: براساس آخرین بررسی های انجام شده از این تعداد ۱۰ هزار و ۵۰۰ واحد راکد بودند که هزار واحد از این میان امسال به چرخه تولید بازگشتند.

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: برنامه امسال ما برای بازگشت واحدهای راکد به چرخه صنعت هزار و ۳۵۰ واحد تعیین شده است که امیدواریم تا پایان سال به این رقم دست یابیم.

   این مقام مسئول همچنین گفت: واحدهای بازگشته به چرخه تولید را به حال خود رها نمی کنیم و با نظارت و مراقبت همه تلاش خود را برای تدوام فعالیت آنها و استمرار حضورشان در بخش تولید به کار خواهیم بست.

   رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اظهار داشت: امیدواریم با پیشبرد سیاست های دولت و نظام در بخش پولی و بانکی و همچنین محدودیت در حوزه واردات و مشوق ها در بخش صادرات بتوانیم رونق خوبی را به واحدهای صنعتی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی ببخشیم.

   وی با بیان اینکه طی سال های اخیر با وجود تحریم های ظالمانه دشمن تقاضا برای سرمایه گذاری در شهرک ها و نواحی صنعتی و ایجاد واحدهای تولیدی رشد پیدا کرده است،افزود: با هدف بهره وری و حفظ سرمایه های انجام شده، برخی از سرمایه گذاران را جایگزین اراضی واگذار شده که اقدامی برای ساخت واحدهای تولیدی در آنها نشده خواهیم کرد.

   صالحی نیا با بیان اینکه تقاضای سرمایه گذاری در برخی شهرک ها و نواحی صنعتی بالاست،اظهار داشت: در این نقاط با خریداری زمین و ایجاد زیرساخت های مورد نیاز، توسعه شهرک ها و نواحی را در دستور کار قرار داده ایم.

   وی در ادامه از قزوین به عنوان یکی از قطب های مهم صنعت کشور یاد کرد و گفت: این استان استعدادهای زیادی در زمینه تولید دارد و به لحاظ جذب سرمایه گذار جزو استان های برتر به شمار می رود.

   صالحی نیا با بیان اینکه بعضی شهرک های صنعتی قزوین در کشور نمونه هستند،افزود: وجود زیرساخت های مناسب، نزدیکی به تهران و مدیریت مناسب و هماهنگی بین استانی در ایجاد این وضعیت موثر بوده است و در همین خصوص باید از مدیران عالی استان قزوین و همکاران خود در شرکت شهرک های صنعتی این استان قدردانی کنم.

   استان قزوین دارای یک شهر صنعتی (نخستین شهر صنعتی ایران)، ۱۳ شهرک و ۶ ناحیه صنعتی است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: