• سرپرست سازمان صنعت ، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان خبر داد :

   اشتغال بیش از 3 هزار نفر در بخش صنعت در منطقه سیستان

   اشتغال بیش از 3 هزار نفر در بخش صنعت در منطقه سیستان

   سرپرست سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سیستان و بلوچستان، گفت : در منطقه سیستان 3 هزار و 100 نفر در بخش صنعت مشغول به کار می باشند و درصد تعداد واحدهای تولیدی سیستان نسبت به کل استان بیش از 15 درصد می باشد .

   به گزارش شاتا، محمود رضا رحمتیان ادامه داد : نوع و ماهیت صنایع موجود در منطقه به گونه ای است که بخش عمده ای از آنها صنایع کوچک و کارگاهی می باشند و پهناوری منطقه و ترکیب صنایع موجود در نواحی مختلف که عمدتاً بر پایه مزیت های نسبی همان نواحی شکل گرفته، موجب شده است که عمده واحدهای صنعتی منطقه (واحدهای کانی غیرفلزی)خارج از شهرکها و نواحی صنعتی مستقرگردند.

   وی افزود : کل واحدهای صنعتی فعال در منطقه سیستان ( زابل ، زهک ، نیمروز ، هامون وهیرمند )به تعداد 118 واحد می باشد و عمده ترین ترکیب واحدهای فعال مربوط به واحدهای کانی غیرفلزی(صنایع معدنی)میباشدکه برپایه پتانسیلهای منطقه میباشد .

   رحمتیان در پایان خاطرنشان کرد : عمده محصولات تولیدی صنعتی در منطقه سیستان شامل لوله ، عایق رطوبتی ، انواع قیر ، اجر وبلوک سفال ، پودرشوینده ، قطعات بتنی ، شن وماسه نایلون ونایلکس ، پوشال کولر ، درب وپنجره پی وی سی می باشد .

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: