• صادرات بیش از یک میلیون تن کالا از گمرکات و بازارچه های آذربایجان غربی

   صادرات بیش از یک میلیون تن کالا از گمرکات و بازارچه های آذربایجان غربی

   رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی در بازدید از پایانه های مرزی پلدشت و بازرگان اظهار داشت: در 10 ماهه نخست سال جاری یک میلیون و 121 هزارتن انواع کالا به ارزش یک هزار و 600 میلیون دلار از بازارچه های مرزی و گمرکات استان به کشور های همسایه، آسیایی و اروپایی صادر شده است.

   به گزارش شاتا، غلامرضا بابایی گفت: در 10 ماهه نخست سال جاری یک میلیون و 121 هزارتن انواع کالا به ارزش یک هزار و 600 میلیون دلار از بازارچه های مرزی و گمرکات استان به کشور های همسایه، آسیایی و اروپایی صادر شده است.

   وی افزود: از مقدار صادرات انجام شده از مرز های استان 595 هزار تن کالا به ارزش 888 میلیون دلار از بازارچه های مرزی استان و 526 هزار تن به ارزش 712 میلیون دلار از گمرکات استان انجام شده است.

   رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی عنوان کرد: عمده کالاهای صادراتی از کشور انواع فرآورده های نفتی بجز بنزین، انواع محصولات کشاورزی، آبمیوه، کنسانتره، انواع لوازم خانگی، انواع پلیمرهای پروپیلن، محصولات لبنی، ... می باشد.

   بابایی بیان کرد: عمده کشور های مقصد صادرات کالاهای تولید داخل کشور آلمان، صربستان، یوگسلاوی، روسیه، کویت، رومانی، بلغارستان، هند، کشور های عربی و آسیای میانه می باشند.

   وی در ادامه افزود: همچنین در مدت زمان مشابه سال جاری 504 هزار تن کالا از گمرکات و بازارچه های استان به ارزش یک هزار و 431 میلیون دلار وارد کشور شده است که از این مقدار 422 هزار تن به ارزش 569 میلیون دلار از گمرکات استان و 82 هزار تن به ارزش 152 میلیون دلار از بازارچه های مرزی استان وارد شده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: