• ایمیدرو به عنوان شتاب دهنده ملی در حوزه فناوری معدن و صنایع معدنی عمل می کند / هم آفرینی ارزش، جایگاه بالاتری از ارزش افرینی دارد

   غریب پور در مراسم افتتاحیه اینوماین2:

   ایمیدرو به عنوان شتاب دهنده ملی در حوزه فناوری معدن و صنایع معدنی عمل می کند / هم آفرینی ارزش، جایگاه بالاتری از ارزش افرینی دارد

   ایمیدرو به عنوان شتاب دهنده ملی در حوزه فناوری معدن و صنایع معدنی عمل می کند / هم آفرینی ارزش، جایگاه بالاتری از ارزش افرینی دارد

   رییس هیات عامل ایمیدرو امروز در مراسم افتتاحیه اینوماین2 تاکید کرد: با همکاری شرکت های دانش بنیان و شرکت های بزرگ معدنی و صنایع معدنی به دنبال "هم آفرینی ارزش" هستیم.

   به گزارش شاتا به نقل ایمیدرو، خداداد غریب پور که در جمع مدیران شرکت های دانش بنیان و همچنین معدنی و صنعتی در صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری سخن می گفت، تصریح کرد: در حال شکل دهی گفت و‌گوی استراتژیک بین دو بخش هستیم.

   وی افزود: ایمیدرو در جایگاه شتاب دهنده ملی بین حوزه دانش و تولید- به عنوان دو سوی این حلقه- عمل می کند.

   معاون وزیر صنعت معدن و تجارت ادامه داد: ایمیدرو این ارتباط را رونق می دهد و تسهیل می کند.

   غریب پور با تاکید بر اینکه استراتژی ایمیدرو از سوی دانشگاه تدوین شده، گفت: امسال در جشنواره دوم اینوماین با فرایندی که ایجاد شده تعداد ایده های ارزش افرین با رشد حدود 3 برابری به 400 رسید.

   20 طرح تحقیقاتی نیازمحور

   وی یادآور شد: در سال جاری 20 طرح تحقیقاتی و پژوهشی بر اساس نیاز حوزه صنایع معدنی طراحی شده است که عمدتا به حوزه محیط زیست ارتباط دارد. غریب پور افزود: تنها بر فولاد تمرکز نداریم و صنایع مس در کنار بخش های اصلی همچون اکتشاف، استخراج و فراوری نیز شامل طرح های تحقیقاتی می شوند.

   غریب پور تاکید کرد: ظرفیت آموزشی ایمیدرو 2 برابر و پژوهشی آن 50 درصد رشد یافته است.

   4 تفاوت جشنواره امسال با جشنواره نخست

   رییس هیات عامل ایمیدرو همچنین گفت: در جشنواره دوم اینوماین، حضور 7 شرکت بزرگ معدنی و صنایع معدنی، برگزاری نشست های دوطرفه، نمایشگاه ارایه دستاوردهای فناورانه و مهمتر از همه پیگیری ایده های ارایه های ارایه شده جزو تغییرات جشنواره امسال نسبت به جشنواره نخست است.

   نهادسازی و ایجادساختار

   غریب پور درباره ساختاردهی به همکاری های حوزه دانش و صنعت اشاره کرد و‌ گفت: ایمیدرو به همراه دانشگاه تهران با تاسیس موسسه مشترک با نام یونیدرو، به نهادسازی در این بخش اقدام کرده اند.

   وی تاکید کرد: این اقدام سبب مانایی و پویایی روابط دوطرفه می شود. غریب پور تصریح کرد: امروزه بیش از هر عاملی به دنبال گفت و‌ گوهای دوطرفه هستیم.

   وی نقش دانشکده معدن دانشگاه تهران در پایه گذاری و شکل گیری این حوزه دانش در کشور را یادآور شد و اظهار داشت: دانشکده معدن یکی از 4 دانشکده پایه ای دانشگاه تهران بوده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: