• 6 پروژه عمرانی و 2 طرح صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی جنوب استان کرمان افتتاح شد

   با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت؛

   6 پروژه عمرانی و 2 طرح صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی جنوب استان کرمان افتتاح شد

   6 پروژه عمرانی و 2 طرح صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی جنوب استان کرمان افتتاح شد

   با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، 6 پروژه عمرانی و 2 طرح صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی جنوب استان کرمان افتتاح شد.

   به گزارش شاتا، پروژه خط انتقال برق ۲۰ کیلوولت با اعتبار ۹ میلیارد ریال از محل اعتبارات عمرانی نخستین پروژه‌ای بود که روز سه‌شنبه در سفر محسن صالحی‌نیا به جنوب استان کرمان، در شهرک صنعتی منوجان به بهره‌برداری رسید.

   همچنین با حضور وی، پروژه زیرسازی و آسفالت معابر به مساحت ۴۵ هزار مترمربع با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال در ناحیه صنعتی قلعه گنج افتتاح شد.

   پروژه شبکه ۲۰ کیلوولت و روشنایی معابر به طول ۴ کیلومتر و تعداد ۹۰ عدد چراغ با اعتبار 8.5 میلیارد ریال، از دیگر پروژه‌های به بهره‌برداری رسیده در ناحیه صنعتی قلعه گنج با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بود.

   با حضور مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، یک طرح صنعتی اقتصاد مقاومتی نیز در ناحیه صنعتی قلعه گنج افتتاح شد.

   واحد صنعتی زیبو فنآور پارس که با اعتبار ۶۰ میلیارد ریال در ناحیه صنعتی قلعه گنج به بهره‌برداری رسیده، سالانه قابلیت تولید ۱۳ هزار و ۶۰۰ دستگاه انواع کولر آبی و گازی را دارد و زمینه اشتغال ۲۶ نفر را فراهم نموده است.

   صالحی‌نیا همچنین در بازدید از امکانات زیربنایی و آخرین وضعیت عمومی شهرک‌های صنعتی منوجان و کهنوج و نواحی صنعتی قلعه گنج و رودبار، توصیه‌های فنی لازم را برای بهسازی و تجهیز منابع به مسئولان و متولیان اداره و نگهداری این مناطق ارائه نمود.

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با حضور در ناحیه صنعتی عنبر آباد، پروژه روشنایی معابر و شبکه برق ۲۰ کیلوولت به طول ۵ کیلومتر و تعداد ۱۵۰ عدد چراغ LED را با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال افتتاح کرد.

   یک طرح صنعتی اقتصاد مقاومتی نیز با حضور صالحی‌نیا در ناحیه صنعتی عنبر آباد به بهره‌برداری رسید.

   واحد صنعتی پارس ستیا با سرمایه‌گذاری ۱۴۰ میلیارد ریال، شامل ذخیره سازی و نگهداری مواد غذایی در سردخانه، بسته‌بندی میوه، سبزی و قارچ است که زمینه اشتغال ۳۰ نفر را فراهم کرده است.

   همچنین با حضور مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، پروژه تهیه مصالح و اجرای زیرسازی و آسفالت معابر شهرک صنعتی شماره 1 جیرفت به مساحت ۷۵ هزار مترمربع با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال افتتاح شد.

   پروژه روشنایی معابر شهرک صنعتی شماره ۲ جیرفت به طول ۱۳ کیلومتر و ۴۵۰ عدد چراغ LED با اعتبار ۳۵ میلیارد ریال، از دیگر طرح‌هایی بود که با حضور صالحی‌نیا در جنوب استان کرمان به بهره‌برداری رسید.

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین از امکانات زیربنایی و آخرین وضعیت عمومی شهرک‌های صنعتی جیرفت 1 و 2 و بافت و ناحیه صنعتی عنبر آباد نیز بازدید و دستورات لازم را برای حل مشکلات زیرساختی این مناطق صادر کرد.

   تسهیلات ویژه‌ای به متقاضیان سرمایه‌گذاری جنوب کرمان اختصاص می‌یابد

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت شامگاه سه‌شنبه نیز در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید جنوب استان کرمان حضور یافت و گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون با حمایت‌های دولت تدبیر و امید، یک هزار واحد صنعتی به چرخه تولید کشور بازگشته‌اند.

   محسن صالحی‌نیا افزود: بیش از ۸0۰ شهرک و ناحیه صنعتی در سراسر کشور فعال است که ۴۴ هزار و ۹۰۰ واحد در آن‌ها فعالیت می‌کنند.

   وی اضافه کرد: استان کرمان ۴۲ شهرک و ناحیه صنعتی دارد که ۴.۷ درصد شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور را به خود اختصاص داده است.

   رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ادامه داد: در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان کرمان ۳۴ هزار و ۷۰۰ طرح، زمین در اختیار گرفته‌اند که این آمار بسیار خوبی برای این استان در سطح کشور است.

   صالحی‌نیا یادآور شد: شاخص اشتغالزایی طرح‌های شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان کرمان در مقایس کشوری ۴ درصد است.

   وی با اشاره به این‌که از تمام ظرفیت‌های قانونی برای کمک بیشتر به مناطق جنوب کرمان استفاده می‌کنیم، تأکید کرد: تسهیلات ویژه‌ای در زمینه ترغیب واحدهای تولیدی برای سرمایه‌گذاری در جنوب کرمان ارائه می‌شود.

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: متقاضیان سرمایه‌گذاری در جنوب کرمان می‌توانند با مراجعه به سازمان صنعت، معدن و تجارت و شرکت شهرک‌های صنعتی، زمین مورد نظر خود را دریافت کرده و بانک‌های عامل نیز در ارائه تسهیلات با این متقاضیان همکاری کنند.

   صالحی‌نیا با بیان این‌که مشکلی در تأمین زیرساخت‌ها و تسهیلات در منطقه جنوب کرمان وجود ندارد،اضافه کرد: این منطقه پتانسیل‌های زیادی دارد، لذا زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری در جنوب کرمان فراهم است.

   وی انجام هماهنگی‌های لازم بین دستگاه‌های اجرایی برای ایجاد شهرک صنعتی در فاریاب را از جمله مصوبات مهم کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید جنوب استان کرمان عنوان و بر رفع موانع پیشرفت کار پروژه تأکید کرد.

   رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، گازکشی به نواحی صنعتی، ارتقاء رده زیست محیطی شهرک‌های صنعتی، راه اندازی تصفیه‌خانه فاضلاب در شهرک‌های صنعتی و اعطای تسهیلات ویژه به متقاضیان سرمایه‌گذاری را از دیگر مصوبات سفر به جنوب استان کرمان اعلام کرد.

   نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید جنوب استان کرمان با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کرمان، فرماندار، امام جمعه و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی جنوب استان کرمان به منظور رفع مشکلات سرمایه‌گذاری طرح‌های صنعتی، معدنی و تجاری در حوزه صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی این مناطق در جیرفت برگزار شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: