• آغاز به کار نخستین کارخانه قطعات نسوز فولاد سازی در چهارمحال و بختیاری

   آغاز به کار نخستین کارخانه قطعات نسوز فولاد سازی در چهارمحال و بختیاری

   پس از تولید آجر‌های نسوز ذوب فولاد در کشور، نخستین کارخانه تولید قطعات نسوزی انتقال مواد مذاب فولادی در سایت سفیددشت چهارمحال و بختیاری آغاز شد.

   به گزارش شاتا، معاون سازمان صمت چهارمحال و بختیاری در این خصوص، گفت: آجر نسوز تولید شده و مقاوم در برابر ذوب تا دیروز صنعت مادر کشور را همراهی می‌کرد و امروز با تولید قطعات نسوز کشور رابه خودکفایی نسبی رساند.

   منزوی افزود: شهرک صنعتی سفیددشت در چهارمحال و بختیاری ۱۲ سال پیش با ظرفیت ۲۰ هزار تن راه اندازی شد و امروز با سرمایه گذاری ۲۰ میلیارد تومان بخش خصوصی کارخانه قطعات نسوز را احداث کرد.

   وی گفت: محصول این کارخانه برای انتقال، حفاظت و کنترل مواد مذاب در فولاد سازی استفاده می‌شود و سالانه ظرفیت تولید هزار تن یا ۵۰ هزار قطعه را دارد.

   معاون سازمان صمت چهارمحال و بختیاری در ادامه بیان کرد: قبلا قطعات فولاد سازی با خروج ۱۰ میلیون یورو ارز از آلمان و هندوستان وارد کشور می‌شد.

   منزوی گفت: هم اکنون دستان توانمند ۱۲۰ تحصیل کرده استان این قطعات را تولید می‌کند.

   به گفته وی محصولات تولیدی این کارخانه به ذوب آهن اصفهان، خوزستان، هرمزگان و صنایع آلیاژ ایران ارسال می‌شود.

   همچنین سانچیت «کارشناس فرآورده‌های نسوز هندوستان»نیز گفت: تولیدات این کارخانه در مقایسه با نمونه خارجی از نظر کیفیت، مقاومت، خورندگی و استحکام مکانیکی قابل رقابت با نمونه خارجی و حتی بالاتر است.

   گفتنی است که حمل آسان، قیمت مناسب و در دسترس بودن برای مصرف کننده از ویژگی‌های منحصر به فرد این کارخانه است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: