• اولین سفر دریایی بارج ۵۰۰۰ تنی ساخت داخل«آروشا» با استفاده از تسهیلات صندوق توسعه صنایع دریایی

   اولین سفر دریایی بارج ۵۰۰۰ تنی ساخت داخل«آروشا» با استفاده از تسهیلات صندوق توسعه صنایع دریایی

   اولین سفر دریایی بارج ۵۰۰۰ تنی ساخت داخل«آروشا» با استفاده از تسهیلات صندوق توسعه صنایع دریایی

   اولین سفر دریایی بارج ۵۰۰۰ تنی ساخت ایران که با استفاده از تسهیلات صندوق توسه صنایع دریایی و توسط متخصصان ایرانی ساخته شده است، به پایان رسید.

   به گزارش شاتا، این بارج متعلق به شرکت آرتین بنادر اروند بوده که بدست توانمند متخصصان داخلی و در مدت ۱۷ ماه ساخته شده است. بارج آروشا پس از بارگیری محموله شمش آهن از بندر شهید رجایی به بندر مسقط عمان رسید.

   موسوی «معاون اجرایی شرکت آرتین بنادر اروند» ضمن اعلام خبر فوق افزود: این بارج ۵۰۰۰ تنی دارای ۷۴ متر طول،۴/۲۱ متر عرض و ارتفاع ۵ متر می باشد که با هزینه اولیه بالغ بر ۶۵ میلیارد ریال در مجتمع کشتی سازی بندرعباس ساخته شده است.

   وی همچنین گفت: برای ساخت این شناور مبلغی حدود ۴۳ میلیارد ریال تسهیلات از محل اعتبارات صندوق توسعه صنایع دریایی با عاملیت بانک توسعه و تعاون دریافت گردیده است.

   معاون اجرایی شرکت آرتین بنادر اروند همچنین خاطر نشان شد: پرداخت اینگونه تسهیلات کمک بزرگی در صنعت دریایی بوده که بخش عمده ای از دغدغه های مالی پروژه ساخت شناور را پوشش می دهد.

   موسوی افزود: شرکت آرتین بنادر اروند جهت ساخت یک فروند بارج ده هزارتنی با استفاده از توان داخلی نیز اقدام کرده است، که با یاری و همکاری صمیمانه و جدی دستگاههای مربوطه و متولی می توان استارت کار آن را در سال جاری به انجام رساند.

   شایان ذکر است صندوق توسعه صنایع دریایی نیز آمادگی کامل خود را جهت حمایت از ساخت بارج ده هزار تنی اعلام کرده است.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: