• معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صمت استان مرکزی خبر داد:

   انجام 27 هزار 908 مورد بازرسی از صنوف و واحدهای تولیدی/ تشکیل 3 بیش از هزار پرونده تخلف

   انجام 27 هزار 908 مورد بازرسی از صنوف و واحدهای تولیدی/ تشکیل 3 بیش از هزار پرونده تخلف

   معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: از ابتدای سال جاری تا ابتدای دی ماه از 27 هزار 908 واحدهای صنفی، تولیدی، صنعتی و انبارهای سطح استان بازرسی به عمل آمده و 3 هزار و 265 پرونده تخلف تشکیل شده است .

   به گزارش شاتا، محمد جواد قربانیان، افزود: با توجه به ارزیابی های صورت گرفته در 9 ماهه سالجاری، 27 هزار 908 مورد بازرسی از واحدهای صنفی، تولیدی، صنعتی و انبارهای سطح استان بازرسی به عمل آمده که پس از اصلاح قیمت بنزین رصد شبانه روزی بازار و بازرسی از انبارها شدت بیشتری گرفته و در دستور کار مستقیم بازرسان و کارشناسان این معاونت قرار گرفته است .

   وی در ادامه افزود: برهمین اساس در 9 ماهه سالجاری 3 هزار 265 پرونده تخلف تشکیل شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 75.44 درصد رشد داشته است .

   معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اضافه کرد: ارزش ریالی پرونده های متشکله بالغ بر 207 میلیارد ریال می باشد که تخلفات عمده آنها شامل عدم درج قیمت، گرانفروشی، کم فروشی و احتکار است.

   قربانیان با اشاره به راه اندازی سامانه 124.ir و تقدیر از مشارکت مردم در ارسال گزارش تخلفات واحدهای صنفی و تولیدی خاطر نشان کرد: هدف اصلی این سامانه، افزایش شفافیت در خصوص قیمت کالاها و خدماتی است که شهروندان به صورت روزانه با آن‌ها سروکار دارند

   این مقام مسئول گفت: در این سامانه سه نوع قیمت به شهروندان نمایش ارائه می شود؛ حداقل و حداکثر قیمت کالاها که از سطح کشور جمع آوری می گردد و قیمت مصوب مصرف‌کننده که حداکثر قیمت قابل قبول بر اساس هزینه‌های تولید بوده و یا قیمت مصوب کالا است.

   وی اعلام کرد: در 9 ماهه سالجاری 6104 گزارش به ستاد خبری سازمان واصل شده که از این تعداد، 4 هزار 776 مورد تلفنی، یکهزار و 35 مورد حضوری و 293 مورد نیز کتبی بوده که براساس گزارش های واصله تعداد1307 متخلف شناسایی و با تشکیل پرونده به تعزیرات حکومتی معرفی شده اند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: