• از 23 صادرکننده نمونه ملی و استانی فارس تقدیر شد/ صادرات 300 میلیون دلاری استان فارس در 9 ماهه امسال

   از 23 صادرکننده نمونه ملی و استانی فارس تقدیر شد/ صادرات 300 میلیون دلاری استان فارس در 9 ماهه امسال

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: به مناسبت گرامیداشت بیست و سومین سالروز ملی صادرات در استان، آیین باشکوهی در راستای تجلیل و تقدیر از صادرکنندگان برتر با حضور مدیران کشوری، استانی، تشکلهای بخش خصوصی و فعالان عرصه صادراتی فارس چهارشنبه ۲۵ دیماه در محل اتاق بازرگانی شیراز برگزار شد.

   به گزارش شاتا، حمید رضا ایزدی افزود : در آیین تجلیل از صادرکننگان نمونه استانی به 22 صادر کننده نمونه استانی و 1 صادرکننده نمونه ملی از میان گروه کالاهای صادراتی موجود در استان فارس که پس از بررسی های کارشناسی و داوری در کمیته ها و کارگروه نهایی برگزیده شده اند، همچنین 7 واحد صادراتی شایسته تقدیر با اهدا لوح و تندیس تجلیل شد.

   وی با تاکید بر تقویت فرهنگ مصرف کالاهای داخلی و بومی اضافه کرد : در کنار توسعه زیرساختهای صادراتی درابعاد همه جانبه زمینی، دریایی و هوایی، شناخت بازارهای هدف و ارتباط و حضور مستمر در بازارهای بین المللی نیز رشد صادرات غیرنفتی از ارکان اصلی در تحقق رشد اقتصادی است که تجلیل، تقدیر و تشویق صادرکنندگان از اهداف برگزاری روز ملی صادرات است.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس در خصوص روند صادرات استان در سال 1398، گفت: بر اساس گزارش گمرک در9 ماه نخست سال 1398 میزان صادرات در استان فارس 300 میلیون دلار بوده است .

   ایزدی با اشاره به افزایش 59 درصدی ارزش دلاری صادرات غیر نفتی استان فارس به میزان 299 میلیون دلار در مقایسه به مدت مشابه سال گذشته که 188 میلیون دلار بوده است و افزایش 2 درصدی وزنی صادرات کالای غیر نفتی به میزان بیش از 253 هزارتن در مقایسه به مدت مشابه که 249 هزارتن بوده است اضافه کرد: ازجمله کشور های هدف صادراتی استان فارس کشور های افغانستان، عراق، امارات متحده عربی، پاکستان، ویتنام، کویت، آلمان، ترکیه، روسیه ، هند، اندونزی ، قطر و سایر کشورها بوده است.

   وی نگاه ویژه به صادرات کالاههای با کیفیت و بسته بندی مناسب ذائقه مشتریان بازارهای خارجی را از مهمترین معیار توسعه فعالیتهای تجاری دانست و تصریح کرد : توسعه فعالیتهای صادراتی باعث کاهش بیکاری، افزایش اشتغال ، ارتقاء توان رقابت با کشورهای قدرتمند در فعایتهای تجاری و تولیدی ورفع معضلات اجتماعی و ... می‌شود .

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس با اشاره به اینکه توسعه صادرات غیر‌نفتی، استراتژی اقتصاد پایدار است گفت: عمده ترین کالاهای صادراتی استان بر اساس اولویت و مزیت صادراتی عبارتند از: کود اوره،محصولات فولادی ، پودر و عصاره شیرین بیان،سیمان و کلینگر، رب گوجه فرنگی، فرش و گلیم دستباف ،صنایع الکترونیک، انواع میوه و تره بار، خرما، انجیر، قیر، کاشی و سرامیک و چینی بهداشتی و صنایع غذایی که هر کدام در سطح بازارهای منطقه ای و بین المللی دارای جایگاه خاص می باشد که از این استان به کشورهای هدف صادر می شود.

   ایزدی درادامه اظهار داشت: از ابتدای امسال تا کنون برگزاری 4 جلسه کارگروه توسعه صادرات با اخذ 33 مصوبه که 60 درصد مصوبات آن اجرایی شده و بقیه آنها نیز همچنان در حال پیگیری است.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: