• سرپرست سازمان صمت استان سیستان و بلوچستان تشریح کرد:

   اهم اقدامات انجام شده برای کمک رسانی به مناطق آسیب دیده از سیل

   اهم اقدامات انجام شده برای کمک رسانی به مناطق آسیب دیده از سیل

   سرپرست سازمان صمت استان سیستان و بلوچستان، اهم اقدامات انجام شده برای کمک رسانی به مناطق آسیب دیده از سیل این استان را تشریح کرد.

   به گزارش شاتا، محمود رضا رحمتیان در این خصوص بیان کرد: ستاد کمک رسانی به مناطق آسیب دیده از سیل حوزه صنعت، معدن و تجارت تشکیل شد و مکاتبات لازم با امور استان های وزارتخانه که از طریق سازمان های صمت کمک هایی به استان صورت پذیرد، نیز در همین راستا انجام شد.

   وی بیان کرد: با روسای ادارات تابعه هماهنگی های لازم نیز انجام شد تا هرچه سریعتر بر اساس مسئولیت اجتماعی، کمک های حوزه‌های اقتصادی جمع آوری و سریعاٌ به مناطق آسیب دیده از سیل ارسال شود.

   سرپرست سازمان صمت استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه با تشکل ها هماهنگی لازم صورت پذیرفته تا ضمن اقدام سریع کمک ها را به مناطق ارسال کنند، گفت: دو محموله توسط اصناف شهرستان مهرستان شامل آب معدنی ، خرما ، پتو ، کفش و کنسروجات تهیه و به مناطق ارسال شده است. همچنین مرحله ی دوم کمک های اصناف و معتمدان توسط اداره صنعت ، معدن و تجارت نیکشهر که خودش هم بحرانی است جمع آوری و ارسال شده است.

   رحمتیان با اعلام اینکه فراخوان به تمامی اتحادیه های کامیون داران و لودرداران در سطح شهرستان های جنوب استان انجام شده تا به کمک بشتابند، اضافه کرد: میزان کمک های صورت پذیرفته توسط صنف و صنعت کنارک طی 3 روز دوازده هزار قرص نان تافتون و لواش ، 3 هزار عدد آب معدنی ، 7 هزار قوطی کنسرولوبیا و 3 هزار دست لباس گرم و کمک های متفرقه اصناف عبارت از 300 عدد پتو ، 100 کارتن کیک و بیسکویت ، 700 بسته کنسروجات و صنعت هم 800 عدد پتو و تعداد 22 هزار و 500 عدد کنسرو تن ماهی بوده است.

   وی با بیان اینکه تامین نان مورد نیاز خانواده های آسیب دیده از سیل که اسکان داده شده اند در فنوج.دردستور کار قرار گرفت، افزود: روزانه حدود 2 هزار قرص نان از طریق خبازان پخت و به مناطق ارسال می شود که البته اینکار باید با بالگرد انجام شود که در این زمینه مشکل داریم و بیش از 500 شل آب معدنی نیز طی یک روز تحویل شده است.

   سرپرست سازمان صمت استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: کنسرو جات ، برنج ، روغن ، پتو در ایرانشهر در مرحله اول جمع آوری و در حال ارسال است که در اولین محموله 40 تخته پتو ، 180 کارتن انواع کنسروجات ، 35 کیسه برنج و 270کارتن ماکارونی و 310 شل آب معدنی می باشد.

   رحمتیان همچنین گفت: اصناف و بازاریان شهرستان چابهار در اقدامی به صورت خودجوش در حال جمع آوری کمک های حوزه اصناف این شهرستان می باشند که گزارش تکمیلی جمع بندی خواهد شد.

   وی وسایل مورد نیاز جهت سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان را وسایل گرمایشی ، پتو ، لباس گرم ، انواع کنسروجات ، آب معدنی ، لوازم بهداشتی ، کفش ، خرما ، انواع مواد غذایی فاسد نشدنی ، طناب و ....عنوان کرد.

   سرپرست سازمان صمت استان سیستان و بلوچستان در ادامه گفت: با توجه به گستردگی و حجم سیلاب ویرانگر نیاز به بالگرد می باشد ، چون بسیاری از روستاها راه دسترسی زمینی برای کمک رسانی ندارند و شرایط نامناسبی دارند و تمامی راه های مواصلاتی به آنها قطع شده است.

   رحمتیان بیان کرد: شهرستان هایی که دچار سیلاب شدند شامل دلگان ، بزمان ، فنوج ، کنارک و بخش های مختلف آن از جمله بخش مرکزی و زرآباد است که کشاورزی آن هم کاملاٌ نابوده شده است.:

   وی در پایان گفت: چابهار و بخش های پلان ، عورکی ، دشتیاری که راه های دسترسی به بخشها مسدود است و کمک رسانی به کندی انجام می شود . همچنین اوضاع قصرقند از لحاظ اقلام ضروری مناسب نیست و کالاها بسیار کم می باشد و معیشت مردم در خطر است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: