• استفاده از توان مشاوران بومی در اجرای پروژه های اکتشافی خراسان جنوبی

   استفاده از توان مشاوران بومی در اجرای پروژه های اکتشافی خراسان جنوبی

   مدیر عامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران گفت: برای اجرای پروژه های اکتشافی در خراسان جنوبی، از توان مشاوران استان استفاده می کنیم.

   به گزارش شاتا،جعفری در جریان سفر خود به خراسان جنوبی با بیان اینکه استفاده از توان و ظرفیت مشاورین استان در اولویت این شرکت است افزود: از آن جایی که مشاورینی که برای پروژه ها گزینش می شوند، باید گرید مشخصی داشته باشند لذا تا آن سطحی که امکان تطبیق وجود دارد از توان مشاوران داخلی استان، استفاده خواهد شد.

   جعفری هدف از سفر خود به استان خراسان جنوبی را بررسی پروژه هایی عنوان کرد که قبلاً برای اجرا در دستور کار ایمیدرو قرار گرفته است و افزود: جلسات ایمیدرو با استاندار خراسان جنوبی و مدیران صنعت، معدن و تجارت استان به طور مستمر ادامه دارد و این سفر، نتیجه حضور استاندار و پیگیری رئیس سازمان صمت در ایمیدرو می باشد که با هدف رصد پروژه های در دست اقدام انجام شد.

   جعفری تصریح نمود: یکی از این پروژه ها، کارخانه و معدن طلای هیرد بود که مراحل اکتشافی آن از از 2-3 سال گذشته در دستور کار ایمیدرو قرار گرفت و کار در حال حاضر به سرمایه گذار بخش خصوصی واگذار شده است.

   وی افزود: کار در حال حاضر 33 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و سنگ شکن آن در این سفر، افتتاح شده است.

   به گفته وی؛ طبق برنامه قرار بود این پروژه در اردیبهشت 1400 به بهره برداری برسد اما بنا به قول سرمایه گذار، امیدواریم در هفته دولت در سال 99 به مرحله پیش تولید و بهره برداری برسد و تولید آزمایشی آن آغاز شود.

   مدیر عامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران از ادامه اکتشافات در پهنه معدن طلای هیرد خبر داد و گفت: واحد هیرد قابلیت توسعه را دارد و امیدواریم در ادامه اکتشافات به ذخایر خوبی دست پیدا کنیم.

   جعفری تأمین زیرساخت ها را شرط توسعه این واحد معدنی عنوان کرد و گفت: درخصوص تأمین برق، گاز و آب این مجموعه صحبت های مقدماتی انجام شده و جلسات هماهنگی برای تصمیم گیری درخصوص اجرای کار در حوزه های مختلف نیز برگزار شده است.

   وی افزود: مطالعات تأمین آب برای این پروژه در دست اقدام است تا ذخیره قابل قبولی برای پشتوانه تمام واحدهایی که نیازمند فرآوری هستند، تأمین شود.

   به گفته وی؛ بنا به قول استاندار خراسان جنوبی، این منطقه در سال 99 به شبکه گاز وصل می شود.

   مدیر عامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران درخصوص وضعیت بررسی معادن کوچک مقیاس نیز گفت: در این زمینه قبلاً در استان اقداماتی صورت گرفته، برای مثال روی معادن مس، طلا، سرب و روی پایش انجام شده و به زودی برای ارائه فراخوان تعیین سرمایه گذار جلسه می گذاریم.

   جعفری ضمن تأیید عدم توانایی بخش خصوصی برای سرمایه گذاری صددرصدی در برخی پروژه ها گفت: ما هیچ وقت از پروژه ها منفک نیستیم و نظارت و همراهی ما با بخش خصوصی ادامه دار است.

   وی خاطرنشان کرد: روش این است که برای صدور مجوز بهره برداری از معادن و سرمایه گذاری در بازه بلند مدت، شرایطی فراهم کنیم و نظارت ها بر اساس برنامه ای که بخش خصوصی ارائه می کند، صورت می گیرد.

   به گفته وی؛ ایمیدرو برای نظارت و همراهی با پروژه ها مجتمع هایی را در استان ها ایجاد کرده که مجتمع معدنی و اکتشافی خراسان جنوبی، یکی از این موارد است.

   مدیر عامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران از برنامه ایمیدرو برای تأمین زیرساخت های معادن کوچک مقیاس هم گفت: طبق مصوبات قبلی، ایمیدرو نسبت به رفع این نیازها اقدام می کند.

   جعفری با اشاره به این که برای تأمین برخی زیرساخت ها به مشارکت وزارت نیرو نیاز داریم، تصریح نمود: قرار شد با مشارکت استانداری، وزارت نیرو و بخش خصوصی به صورت چهار جانبه نسبت به تأمین زیرساخت های معادن کوچک مقیاس اقدام نماییم.

   وی متذکر شد: فعالیت در حوزه اکتشافات از سیاست های ایمیدرو و از برنامه های شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران است.

   جعفری گفت : ایمیدرو برای اجرای اکتشافات بیشتر در استان خراسان جنوبی، اعلام آمادگی کرده و تا زمانی که بخش خصوصی ورود نکند، به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: