• پویش مردمی" بدون قیمت نخریم" در لرستان اجرا می شود

   پویش مردمی" بدون قیمت نخریم" در لرستان اجرا می شود

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان از اجرای طرح پویش مردمی" بدون قیمت نخریم"به منظور مقابله با گرانفروشی و تنظیم بازار خبر داد.

   به گزارش شاتا ، محمدرضا صفی خانی با بیان این مطلب، افزود: یکی از راهکارهای تنظیم بازار و فراهم ساختن شرایط سالم انتخاب کالا و خدمات برای مصرف‌کنندگان، رعایت نصب برچسب قیمت توسط فروشندگان بوده که در مواد مختلف قانونی به آنها اشاره شده است.

   وی اضافه کرد: ماده ۶ قانون تعزیرات حکومتی، ماده پنج قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان، ماده ۱۵ قانون نظام صنفی، به عنوان تکلیفی برای عرضه کنندگان کالا و خدمات تعیین گردیده است.

   صفی خانی گفت: در همین راستا پویش «بدون قیمت نخریم» با محوریت انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان به عنوان تنها تشکل مردمی قانونی در حوزه حمایت از حقوق مصرف کنندگان در دستور کار سازمان قرار گرفته است.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان تصریح کرد: از همه رسانه ها ومطبوعات و فعالان حوزه‌های خبری و اطلاع رسانی متعهد استان انتظار می‌رود در حمایت و همراهی با این پوشش عمومی نسبت به اطلاع رسانی سریع و شفاف به جامعه مصرف کنندگان همکاری لازم را انجام دهند.

   صفی خانی اضافه کرد: انتظار است شهروندان به جای خرید از واحدهایی که قیمت کالا را درج نمی‌کنند از سایر فروشگاه‌های قانونمند در نصب قیمت، جنس‌های مورد نیاز خود را تهیه کنند تا متخلفان نیز در صدد پایبندی به قانون بر آیند.

   وی همچنین از شهروندان خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف از جمله درج نکردن قیمت کالا و غیره با شماره تلفن ۱۲۴ ستاد خبری این سازمان تماس و مراتب را اعلام کنند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: